Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’da Sekmeler Önizleme Görünümüne Sahip Olacak

Google popüler tarayıcısına Chrome için sekme önizleme özelliği üzerinde çalışıyor.
Google Chrome’da Sekmeler Önizleme Görünümüne Sahip Olacak

Günümüzde internet tarayıcıları milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Bu tarayıcıların daha iyi deneyim sunması adına geliştiriciler sürekli yeni güncellemeler ve özellikler yayınlıyor. Chrome, Firefox, Opera, Edge gibi başlıca tarayıcılar kullanıcıların ilk seçimi oluyor.

Chrome ise kullanım oranı olarak rakiplerinin epey önünde. Geçtiğimiz günlerde Chrome tarayıcısının 2019 yılını da zirvede tamamladığını gösteren bir rapor ortaya çıkmıştı. Google buna rağmen tarayıcısında en iyi deneyimi sunmak adına farklı özellikler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Mobil cihaz kullanımının yaygınlaşması ile beraber tarayıcılar arasındaki rekabet her geçen gün daha da tırmanıyor. Chrome üzerinde bulundurduğu pek çok özellik ile rakiplerinden ayrılıyor ancak buna rağmen başka tarayıcılarda olan özellikleri kendisine getirmekten geri kalmıyor. Şirket son olarak Edge’de bulunan bir sekme özelliğini kendi tarayıcısı için test etmeye başladı. Edge tarayıcısında bulunan sekme önizleme özelliği önümüzdeki günlerde Chrome’a gelecek.

Chrome için Yeni Sekme Özelliği Geliyor

Chrome için Yeni Sekme Özelliği Geliyor

Microsoft’un Internet Explorer sonrası geliştirdiği tarayıcı Edge, kullanıcılardan beklenen ilgiyi görmüş değil. Şirket buna rağmen tarayıcı pazarına yönelik yeni adımlar atmaktan çekinmiyor. Bilindiği üzere Edge tarayıcısı Chrome’un da altyapısını oluşturan Chromium ile yeniden geliştiriliyor ve Microsoft bunun için Google ile iş birliği yapıyor.

Google ise Edge’e bulunan bir sekme özelliğini kendi tarayıcısına getirmenin planlarını yapıyor. Reddit’te bir kullanıcı Google’ın sekme önizleme özelliği üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Google daha önce Chrome OS yüklü bilgisayarlar için Edge’de bulunan bu özelliği getirmişti.

Şirket şimdi ise diğer masaüstü platformlar için aynı özelliği test etmeye başladı. Bu özellik sayesinde kullanıcılar başka bir sekmeye geçiş yapmadan göz atma imkanına sahip oluyor. Yazılım devi daha önce kaldırdığı sekme özelliğini kullancılardan elen talep doğrultusunda geri getirmişti. Edge’in en sevilen özelliklerinden bir olan bu özellik şüphesiz Chrome kullanıcılarının da beğenisini toplayacaktır.

Google’dan Kullanıcı Dostu Özellik

Google’dan Kullanıcı Dostu Özellik

Özellikle tarayıcısında çok fazla sekme açanlar için bu aracın kullanıcı dostu bir özellik olduğu söylenebilir. Sekmelere geçiş yapmadan içeriği görüntülemek ve bu sekmelerin sırası da önizleme aracı kullanılarak belirlenebilecek. Bununla beraber söz konusu sekmelere tıklanarak geçiş yapmak mümkün olacak. Yazılım devi bu özelliği şu an için test ediyor ve önümüzdeki günlerde Canary sürümüne sunması bekleniyor.

Google geliştirmiş olduğu özellikleri ilk olarak Canary kullanıcıları ile paylaşıyor. Daha sonra ise Chrome’un kararlı sürümünde bu özelliğin yer alacağını söyleyebiliriz. Test aşamasındaki sekme önizleme özelliğinin nasıl çalıştığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum