Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’un RAM Tüketim Sorununa Çözüm Microsoft’dan Geldi

Google Chrome’un uzun zamandır süregelen RAM sorunu çözülüyor.
Google Chrome’un RAM Tüketim Sorununa Çözüm Microsoft’dan Geldi

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome mobil ve masaüstü platformlar üzerinden milyonlarca kişiye ulaşıyor. Edge, Firefox Opera gibi rakipleri olsa da Chrome tarayıcı pazarının yüzde 70’inden fazlasını elinde tutuyor. Google kullanıcı sayısını artırmak ve daha iyi bir deneyim sunmak için Chrome tarayıcısına sürekli yeni özellikler ekliyor.

Son olarak geçtiğimiz aylarda Chrome’a hız kazandıracak büyük bir performans güncellemesi yayınlanmıştı. Uzun zamandır geliştirilen tarayıcının çözülemeyen sorunları da yok değil. Özellikle Windows kullanıcıları Chrome’un yüksek RAM tüketiminden şikayetçi. Bu hem performansın düşmesine hemde dizüstü cihazların pil ömrünün kısalmasına neden oluyor.

Google bu sorun için çeşitli güncellemeler yayınlasa da tam olarak çözüme ulaşabilmiş değil. Yüksek bellek kullanımı için yeni çözüm Microsoft’dan geldi. Windows’un geliştiricisi şirket İşlemi Sonlandır özelliği ile Chrome’un yüksek RAM tüketiminin önüne geçmek istiyor.

Chrome’un RAM Tüketimine Yeni Çözüm

Chrome’un RAM Tüketimine Yeni Çözüm

Popüler web tarayıcısı Chrome PC platformunda yüksek RAM tüketimi ile uzun zamandır gündemi meşgul ediyor. Google ve Microsoft ise bu soruna çözüm getirmek için çalışmalarını sürdürüyordu. Microsoft’un İşlemi Sonlandır adlı yeni özelliği Chrome’un uzun yıllar süren bu sorununa çözüm olabilir.

Google bu özellik ile ilgili yaptığı açıklamasında tarayıcıdan çıkış işlemi başarılı şekilde gerçekleştiriliyor. Bu da Windows üzerinde Chrome’da yaşanan çökme sorunlarının önüne geçiyor. Bu da Chrome’un Windows 10 üzerinde sunduğu performansının artmasını sağlayacak. Microsoft tarafından geliştirilen bu özelliğe dair Google testlerini sürdürmeye devam ediyor. Önümüzdeki aylarda yayınlanacak güncelleme ile Chrome’daki çökme sorunlarının önüne geçilmesi amaçlanıyor.

Bilgisayarın yavaşlaması veya tamamen yanıt vermemesi son derece can sıkıcı bir durum olmakta. bu nedenle, Google’ın bu sorunları gidermeye yardımcı olmak için attığı adımlar kullanıcılar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. Google, diğer bazı düzeltmelerle birlikte 2021 yılı içerisinde çok daha yüksek performansa sahip bir Chrome deneyimi sunmayı hedefliyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum