Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’a Kullanıcıların Arayüzü Özelleştirmesini Sağlayan Güncelleme Geliyor

Google’ın popüler tarayıcısı Chrome’a sekme yönetimi ve tema özelleştirme sağlayan yeni bir güncellemenin geleceği açıklandı.
Google Chrome’a Kullanıcıların Arayüzü Özelleştirmesini Sağlayan Güncelleme Geliyor

Yazılım devi Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan Chrome, belirli zaman aralıkları ile aldığı güncellemeler ile yeni özelliklere kavuşuyor. İnternet tarayıcıları arasında açık ara en çok kullanılan Chrome, sunduğu üstün kullanım deneyimi ile kullanıcıları kendisine çekiyor. Geçtiğimiz günlerde tarayıcıya açılan internet sayfalarını iOS, Android ve Windows’a gönderilmesini sağlayan bir özellik yayınlanmış ve beğeni toplamıştı.

Eylül ayının ilk günlerinde Chrome 77 sürümü yayınlanmış, pek çok özellik ve iyileştirme kullanıcılara sunulmuştu. Google’ın sevilen tarayıcısı için getireceği özelliklerin sonu gelmiyor. Yapılan açıklamaya göre Chrome tarayıcısına sekmelerin daha etkin bir şekilde yönetimi ve kullanıcıların kendi temalarını oluşturmasını sağlayan özellikler geliyor. Google kullanıcıların Chrome üzerinde daha fazla söz sahibi olmasını istiyor diyebiliriz.

Chrome Daha Özelleştirilebilir Olacak

Chrome Daha Özelleştirilebilir Olacak

Google’ın yayınlayacağı yeni güncellemede Chrome’un sekme yönetimi daha işlevsel bir hal alıyor. Yeni özellik ile tarayıcıdaki sekmelerin ön izlemesini gösteren ızgara şeklinde bir sayfaya yer verilecek. Kullanıcılar istekleri doğrultusunda bu sekmeleri kendi aralarında gruplandırabilecek. Böylelikle tarayıcıda çok fazla sekme açan kullanıcılar için kolaylık sağlayan bir deneyim sunulacak.

İmleç sekmelerin üzerine götürüldüğünde ise açık olan web sayfasının ismini tam olarak görmek mümkün olacak. Google ayrıca Chrome’a adresi çubuğu üzerinden kullanıcıların soru sorulmasına olanak sağlayacak. Sorulan soruların cevapları yine adres çubuğunda gösterilecek. Özellik sıkça kullanılan hava durumu, çeviri gibi ihtiyaçlara cevap verecek.

Kullanıcılar Kendi Temasını Oluşturacak

Kullanıcılar Kendi Temasını Oluşturacak

Google’ın Chrome kullanıcılarının hizmetine sunduğu sayısız eklentinin ve temanın yer aldığı büyük bir mağazası bulunuyor. Kullanıcılar tarayıcıları için geliştiriciler tarafından yayınlanan sayısız temayı indirip kullanabiliyor. Ancak bu temalar üzerinde kullanıcıların herhangi bir özelleştirme yapması bugüne kadar mümkün olmuyordu.

Gelecek olan güncelleme ile kullanıcılar mevcut temaları kişiselleştirme menüsü aracılığıyla kendi istedikleri gibi düzenleyebilecek. Ayrıca sunulacak olan yeni kısayollar ile web sayfalarının ikonlarını değiştirmek mümkün olacak. Google’ın genel itibariyle yayınlayacağı son güncelleme kullanıcıya arayüz anlamında daha fazla özgürlük sağlıyor. Google’ın duyurmuş olduğu yeni özelliklerini önümüzdeki günlerde kullanıcılara dağıtması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum