Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome Hızlı İnternet Sayfalarını Belli Edecek

Google Chrome’un Android sürümüne hızlı internet sitelerini gösterecek bir özellik geliyor.
Google Chrome Hızlı İnternet Sayfalarını Belli Edecek

İnternet tarayıcıları arasında en fazla kullanıcıya sahip olan Google Chrome, yeni özellikler ile deneyimini artırmaya devam ediyor. Popüler tarayıcı tüm pazarın yüzde 70’ine hakim durumda ve rakiplerinin açık ara önünde görünüyor. Google ekibi sürekli yeni özellikler test ediyor ve belirli bir zaman sonrasında bunları kararlı sürümde kullanıma sunuyor.

Geçtiğimiz günlerde Chrome tarayıcısına kimlik doğrulama ve pil optimizasyonu özellikleri geleceği açıklanmıştı. Kullanıcılar için internet sayfalarının sunduğu deneyim de tarayıcı kadar önemi olmakta. Bir web sitesinin niteliğini belirleyen başlıca özellikleri arasında ise hızlı açılması geliyor.

İnternet sitelerinin hızı yüklenmesi hem arama sonuçlarında üst sıralarda çıkmalarını hem de kullanıcı memnuniyetini olumlu yönde etkiliyor. Bu durumu gözeten Google, Chrome tarayıcısına önemli bir özelliği eklemeye hazırlanıyor. Chrome’un Android sürümü hızlı açılan internet sitelerini gösterecek.

Hızlı Siteler Etiketlenecek

Hızlı Siteler Etiketlenecek

Google Chrome’un Android beta sürümüne gelen özellik, hızlı açılan internet sitelerinin belirgin hale gelmesini sağlıyor. Web Vitals adı verilen metrik ile bir internet sitesinin geçmiş dönemlerde de ne kadar hızlı açıldığını görmek mümkün oluyor. Söz konusu siteler Google’ın hız gereksinimlerini karşılıyorsa, bu sayfaların adreslerine ‘hızı sayfa’ etiketi eklenecek.

İlgili etiketlere adres çubuğuna basılı tutarak ulaşmak mümkün olacak. Bu işlem yapıldıktan sonra kullanıcıların karşısına açılır bir pencere çıkacak. Etiketlenmiş olan sitelerin yanında onay tiki gösterilecek. Android beta sürümünde yer alan bu özellik şu an için test aşamasında.

Önümüzdeki günlerde bu özelliğin Android uygulamasının kararlı sürümünde yer alması bekleniyor. Söz konusu özelliğin iOS uygulamasına ne zaman geleceği ise şu an için bilinmiyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum