Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’a Hız Kazandıracak Büyük Bir Güncelleme Geliyor

Google popüler tarayıcısı için performans odaklı bir güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor.
Google Chrome’a Hız Kazandıracak Büyük Bir Güncelleme Geliyor

Google’ın popüler internet tarayıcısı Chrome kullanım oranı ile kendi pazarının açık ara lideri konumunda. Araştırmalar Chrome’un bu pazarda yüzde 70’e yakın bir paya sahip olduğunu gösteriyor. Yazılım devi sunduğu deneyimi iyileştirmek ve kullanıcı sayısını artırmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Android sürümüne gizli mod açıkken ekran görüntüsü alma imkanı geleceği ortaya çıkmıştı. Şirket belirli aralıklar ile Chrome’a yönelik güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. Bu güncellemelerde yeni özelliklerin yanı sıra performans iyileştirmelerine de yoğun bir şekilde yer veriliyor. Önümüzdeki günlerde sunulacak olan yeni sürüm son yılların en büyük performans iyileştirmesini içeriyor.

Chrome’a Performans Güncellemesi Geliyor

Chrome’a Performans Güncellemesi Geliyor

Chrome günümüzde en yaygın internet tarayıcısı olmasına rağmen pek çok kullanıcının şikayet etmesine neden oluyor. Yapılan şikayetlerin odağında ise yüksek pil tüketimi ve performans sorunları yer alıyor. Google bu sorunlara yönelik güncellemeler yayınlamış olsa da tam anlamıyla bir çözüme ulaşmış değil. Önümüzdeki günlerde sunulacak performans odaklı güncellemenin bu anlamda oldukça kapsamlı olduğu belirtiliyor.

Chrome Ürün Direktörü Matt Waddell gelecek olan güncellemeyle ilgili, “Bu ayın Chrome güncellemesi Chrome’un performansı için son yıllardaki en önemli performans artışını temsil ediyor” açıklamasını yaptı. Gelecek olan güncelleme ile aktif olan sekmenin diğer sekmelere göre ayrıcalıklı olması bekleniyor. Google Chrome’un CPU kullanımında 5 kat düşüş ve pil ömründe 1.25 saat artış hedefliyor.

Bununla beraber Chrome’un arka planda müzik oynatma ve bildirim alma gibi yaygın özelliklerden geri adım atılmadığı belirtiliyor. Google ayrıca güncelleme ile tarayıcının eskiye göre yüzde 25 daha hızlı açılacağını ve sayfa yükleme hızında yüzde artış yaşanacağının altını çiziyor. Üstelik bu artış ile beraber RAM kullanımının da azalacağı söyleniyor.

Sekme Arama Özelliği

Sekme Arama Özelliği

Google güncelleme ile sekmelere yönelik bir yenileme yapacak. Kullanıcılar sekmeler arasında arama yapabilecek. Özellikle çok sayıda sekme açan kişiler için bu özelliğin yararlı olacağı söylenebilir. Google bu özelliği ilk etapta Chromebook’larda kullanıma sunmayı planlıyor.

Son gelecek yenilik ise Chrome Hareketleri adı ile geliyor. Bu sayede tarayıcıdaki pek çok işlemi az sayıda işlem ile gerçekleştirmek mümkün olacak. Önümüzdeki günlerde yeni özelliklerin ve performans iyileştirmesinin yer aldığı büyük güncellemenin dağıtımının başlaması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum