Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’a Gelecek Güncelleme ile Dizüstü Bilgisayarların Pil Ömrü Uzayacak

Google milyonların kullandığı Chrome için dizüstü bilgisayarların pil süresini artıracak bir güncelleme getirmeye hazırlanıyor.
Google Chrome’a Gelecek Güncelleme ile Dizüstü Bilgisayarların Pil Ömrü Uzayacak

Yazılım devi Google dünyanın en büyük şirketlerinden birisi ve bu gücünü geliştirmiş olduğu çok sayıda ürün ve servise borçlu. Bu ürünlerden birisi ise popüler web tarayıcısı Chrome olmakta. Son veriler dünya genelinde çok kullanılan internet tarayıcısının Chrome olduğunu gösteriyor. Tarayıcı pazarın yüzde 70’inden fazlasına hakim durumda.

Diğer tarafta ise Edge, Firefox ve Opera gibi rakipler bulunuyor. Google üstünlüğünü korumak adına tarayıcısını sürekli yeni özellikler ile geliştirmeye devam ediyor. Son dönemde gelecek olan güncellemeler ile kullanıcıların canını sıkan sorunlara çözüm hazırlığı olduğunu söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz günlerde Chrome tarayıcısı için Windows 10 kullanıcılarının başını ağrıtan yüksek RAM tüketimi için çözüm getirileceği açıklanmıştı. Gelen son haber ise bir başka durumu daha iyileştirmeye yönelik olacak. İlerleyen günlerde yayınlanacak Chrome güncellemesi ile dizüstü bilgisayarların pil ömründe önemli oranda artış yaşanması bekleniyor.

Chrome’un Güç Tüketimi Azaltılacak

Chrome’un Güç Tüketimi Azaltılacak

Dizüstü bilgisayar kullanıcıları şarj süresi oldukça önemli bir konu olmakta. Bu sürenin uzunluğunu batarya kapasitesi kadar kullanılan uygulamaların güç tüketimi de belirliyor. İnsanların en çok kullandığı araçlar arasında internet tarayıcılarının olduğunu düşünecek olursak, Chrome’un güç tüketimi konusunda önemli rol oynadığı düşünülebilir. Google bu tüketimi azaltmak adına ilerleyen günlerde yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor.

Chrome 86 sürümü ile gelecek yenilik ile pil süresinin 2 saate kadar uzaması planlanıyor. Şirket bunun için tarayıcıda bulunan gereksiz JavaScript zamanlaycılarını, bir sekme arka planda iken durduracak. Google’ın yaptığı son testte arka planda 36 sekmeye yer verildi ve iki saatlik fazladan pil süresi elde edildi. YouTube’da bir video izlendiğinde ise bu süre 36 dakikaya düşüyor.

Google’ın yeni özelliğini Chrome 86 ile kullanıcılara sunması bekleniyor. Chrome rakiplerine göre çok daha fazla tercih edilen bir tarayıcı olmasına rağmen, Edge ve Safari gibi tarayıcılara göre yüksek güç tüketimi ile biliniyor. Yazılım devi üzerinde çalıştığı deneysel özellik ile güç tüketimi tarafından rakiplerinin önüne geçmiş olacak. Özellik dizüstü bilgisayarların yanı sıra akıllı telefonlarda da daha uzun bir şarj süresi sunacak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum