Yatırım yapmaya başla!

Google, Chrome Üzerinden Gelir Elde Edeceği Yeni Bir Reklam Sistemi Test Ediyor

Google, Chrome tarayıcısında yeni sekmede alışveriş reklamları göstererek gelir elde etmeyi planlıyor.
Google, Chrome Üzerinden Gelir Elde Edeceği Yeni Bir Reklam Sistemi Test Ediyor

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google dünyanın en büyük şirketlerinden biri olarak çok sayıda uygulama ve hizmete sahip olmakta. Şirketin en çok kullanılan uygulamalarından birisi ise Chrome tarayıcısı olmakta. Popüler tarayıcı tüm pazarın yüzde 70’inden fazlasını elinde tutuyor.

Şirket bu kitlesini korumak ve daha da artırmak adına tarayıcıya pek çok yeni özellik ekliyor. Google, Chrome için test ettiği özellikleri ilk etapta Canary sürümünde gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde Chrome için kullanıcıları çalınan şifrelere karşı uyaracağı bir özelliğin test edildiği ortaya çıkmıştı.

Güvenliğe yönelik bu özellik test kullanıcıları tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Canary sürüme gelen yeni özellik ise hem işletmelerin hem de Google’ın yeni gelirler sağlamasına imkan sağlayabilir. Diğer taraftan kullanıcılar bu durumu pek hoş karşılamayabilir. Google, Chrome üzerinde alışveriş reklamları göstermeye hazırlanıyor.

Yeni Sekmede Alışveriş Reklamları Gösterilecek

Yeni Sekmede Alışveriş Reklamları Gösterilecek

Günümüzde uygulama geliştiricilerin gelir elde ettiği başlıca alanlardan birisi reklam gösterimleri olmakta. Google da alışveriş ürünlerine yönelik aramalarda pek çok sonuca yer veriyor. XDA-Developers platformunda geliştiriciler Canary sürümünü inceledi ve yeni bir özelliği ortaya çıkardı. Chrome’da yeni sekme açıldığında kullanıcılara alışveriş reklamları gösterilecek.

Özellik halihazırda kapalı olarak geliyor. Ancak ‘Flags’ bölümü üzerinden bu özelliği etkinleştirmek mümkün. Google’ın bu özelliği kullanıcıların isteğine bağlı mı yoksa zorunlu olarak mı sunacağı şu an için bilinmiyor. Araştırmacılar bu araç sayesinde kullanıcıların daha önce aramış oldukları ürünlere daha kolay erişebileceğini belirtiyor.

Örneği bir e-ticaret sitesinde arattığınız ürün yeni sekmedeki alışveriş reklamlarında tekrar karşınıza çıkabilir. Test edilen bu özelliğin ne zaman kararlı sürümde yer alacağı şu an için bilinmiyor. Ancak Canary sürümünde görülmüş olması kullanıcıların çok fazla beklemeyeceği anlamına geliyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum