Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’da Ekran Paylaşımının Gizlilik Seviyesi Artıyor

Google Chrome için ekran paylaşılırken bildirimleri gizleyen bir özellik duyuruldu.
Google Chrome’da Ekran Paylaşımının Gizlilik Seviyesi Artıyor

Teknoloji ve yazılım devi Google çok sayıda ürün ve servis ile milyonlarca kişiye ulaşıyor. Bu uygulamalardan en çok kullanılanlardan birisi ise Chrome tarayıcısı olmakta. Tüm tarayıcılar arasında Chrome’un kullanıcı payı yüzde 70’i geçmiş durumda. Bu tarayıcıya Firefox, Edge ve Opera gibi alternatifler olsa da, Chrome açık ara kendi pazarının lideri durumunda. Google kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunmak adına yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere pandemi döneminde insanlar evlerinden vakit geçirmeye başladı. İş hayatı başta olmak üzere pek çok alanda insanlar dijital uygulamalar aracılığı ile iletişim kuruyor. Bu da uygulamaların gizlilik seviyelerinin daha önemli bir hal almasına neden oluyor. Google, Chrome tarayıcısına bir süredir yaşanan gizlilik sorununu ortadan kaldıracak bir özellik geliştirdi.

Chrome için Yeni Gizlilik Özelliği

Chrome için Yeni Gizlilik Özelliği

Google bünyesindeki uygulamalarda ekran paylaşımı özelliği bulunuyor. Ancak bu paylaşım sırasında Chrome tarayıcısına gelen bildirimler diğer ekranlarda görünüyordu. Bu da gizlilik sorunu teşkil ediyordu. Şirket bu sorunu düzeltecek bir düzenleme yaptığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Çoğumuzun çalışmasında dramatik bir değişim oldu – şimdi Google Meet ve diğer ekran paylaşım çözümlerinin kullanımına her zamankinden daha fazla güveniyoruz. Bu özelliğin, ekranınızı paylaşırken dikkatinizin dağılmasını azaltacağını ve hassas veya kişisel bilgilerin yanlışlıkla görüntülenmesini önleyeceğini umuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Bu sayede ekranlarını paylaşan Chrome kullanıcıları rahat bir nefes almış olacak. Yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar iş arkadaşlarıyla herhangi bir özel bilgi paylaşımı olmadan bildirimlerinin olduğunu gizlenmiş olarak görebilecek. Ekran paylaşımı sona erdiğinde ise bildirimler içeriği göstermeye devam edecek. İçerik gösteren bildirimler kullanıcılar için sorun teşkil etmiyorsa, gizli bir bildirim açıldığında bunların tümünü görünür kılmak mümkün olacak.

Bu özellik kişisel hesaplar ve Workplace Google hesapları tarafından kullanılabilir olacak. Chrome 88 güncellemesinin bir parçası olacak bu özelliğin önümüzdeki günlerde yayınlanması bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum