Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’a Yeni Edge Tarayıcısında Bulunan Çoklu Sekme Yönetimi Özelliği Geliyor

Microsoft ve Google iş birliği ile Chrome tarayıcısına daha önce Edge’de yer alan çoklu sekme yönetimi özelliği geliyor.
Google Chrome’a Yeni Edge Tarayıcısında Bulunan Çoklu Sekme Yönetimi Özelliği Geliyor

İnternet tarayıcıları kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda sürekli güncelleniyor ve daha işlevsel hale geliyor. En çok kullanılan internet tarayıcılarının başında ise Chrome geliyor. Son raporlar Chrome’un tarayıcı pazarında yüzde 65 gibi ezici bir üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Tarayıcı Chromium altyapısı ile geliştirilmiş durumda ve güncellemeler ile yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Diğer yandan Microsoft ise bir süredir Google ile yaptığı iş birliği çerçevesinde Chromium altyapısı üzerinde Edge tarayıcısını inşa etmekle meşguldü.

Geçtiğimiz günlerde Edge tarayıcısı yeni yüzüyle ve kararlı sürümüyle kullanıcıların beğenisine sunuldu. İki şirket arasındaki iş birliği önümüzdeki günlerde Chrome tarayıcısında meyvesini verecek. Edge tarayıcısında bulunan sekme yönetimine dair kullanıcı dostu özelliğin yakın gelecekte Chrome’da yer alması bekleniyor. Microsoft’un bu konuda Google’a yardımcı olduğu belirtiliyor.

Chrome’a Çoklu Sekme Yönetimi Yolda

Chrome’a Çoklu Sekme Yönetimi Yolda

Edge’in yeni yayınlanan sürümünde en sevilen özellikleri arasında çoklu sekme yönetimi öne çıkıyor. Chromium projesi kapsamında çalışan Google ve Microsoft mühendisleri bu özelliği önümüzdeki günlerde Chrome tarayıcısına getirmeye hazırlanıyor. Reddit’te ortaya çıkan bilgilere göre Chrome’da kullanıcılar birden fazla sekmeyi tek bir pencereye kolayca taşıyabilecek. Bu özelliğim Chrome’a gelmesinde Microsoft ekibinin yardımcı olduğu belirtiliyor.

Özellikle çok fazla sekmeyi bir arada kullananlar için bu durum yönetimi kolaylaştıracaktır. Halihazırda kullanıcılar bu işlemi sürükle bırak işlemi ile gerçekleştiriyor. Ancak sekmenin sağ tuş menüsüne gelecek olan ‘Başka bir pencereye’ taşı seçeneği ile taşınmak istenen pencereye ilgili işlem yapılabiliyor.

Google ve Microsoft geliştirici ekiplerinin ortak çalışması sonucu ortaya çıkan bu özelliğin önümüzdeki günlerde Chrome tarayıcısında yerini alması bekleniyor. Chrome’un diğer özelliklerinde olduğu gibi bu sekme aracının da ilk olarak Canary sürümünde yer alacağı belirtiliyor. Test sürecinin tamamlanması ile beraber gelecekteki Chrome sürümlerinden birinde bu özellik yer alacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum