Yatırım yapmaya başla!

Google, Chrome ve Chrome OS için Bir Süre Yeni Özellik Geliştirmeyecek

Google popüler tarayıcısı Chrome ve işletim sistemi Chrome OS için geliştirme sürecini durdurduğunu açıkladı.
Google, Chrome ve Chrome OS için Bir Süre Yeni Özellik Geliştirmeyecek

Yazılım devi Google pek çok ürün ve servisi ile dünyanın dört bir yanında milyonlarca kullanıcıya ulaşıyor. Şirketin en çok kullanılan ürünlerinden birisi ise Chrome tarayıcısı olmakta. Tüm web tarayıcıları arasında Chrome’un yüzde 70 gibi büyük bir pazar payına sahip olduğu biliniyor. Dolayısıyla Google web tarayıcısını sürekli yeni özellikler ile güncelliyor ve kullanıcılarına en iyi deneyimi sunmayı amaçlıyor.

Şirketin ayrıca internet uygulamalarının kullanımı için geliştirmiş olduğu işletim sistemi Chrome OS da bu şekilde güncellenmeye devam ediyor. Son dönemde tüm dünyayı olduğu gibi ABD’yi de olumsuz etkileyen Corona virüsü salgını Google’ın da radikal kararlar almasına neden oldu.

Şirket çalışanlarının büyük bölümünü evlerine gönderdi ve bu şekilde hizmet veriyor. Bu durum ürün ve servislerin geliştirilmesine yönelik yeni kararlar alınmasına neden oldu. Yapılan son açıklama ile Chrome ve Chrome OS’un geliştirilme sürecinin bir süreliğine durdurulduğu duyuruldu

Google’dan Güncelleme Kararı

Google’dan Güncelleme Kararı

Yazılım devi çalışanlarının evden çalışması nedeniyle Chrome ve Chome OS ürünleri için radikal bir karar aldı. Alınan karara göre her iki uygulamaya da yeni bir özellik sunulmayacak. Dolayısıyla Chrome tarayıcısının yeni sürümü için kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekecek. Alınan karar Google Deveplopers’ın Twitter hesabından açıklandı.

Yapılan açıklamada, “Düzenlenmiş çalışma programı nedeniyle, yaklaşan Chrome ve Chrome OS sürümlerini duraklatıyoruz. Amacımız, onlara güvenen herkes için istikrarlı, güvenli ve güvenilir olmaya devam etmelerini sağlamak. Chrome 80’e eklenecek güvenlikle ilgili güncellemelere öncelik vereceğiz.” ifadelerine yer verildi. Açıklamadan da anlaşılacağı üzere Google bu uygulamaları için güvenlik güncellemelerini yayınlamaya devam edecek. Son olarak Chrome 80 sürümü için masaüstü uygulamasında sessiz bildirim, Android için sekmelerin gruplanması ve SVG yer imi ikonu gibi özellikler yayınlandı.

Google’ın bu durdurma kararının geçici bir süreliğine olduğu biliniyor ancak bu sürenin ne kadar olduğu belirsiz. Tarayıcının bir sonraki sürümü olan Chrome 81’in beta sürecinde olduğu biliniyor. Corona virüsünün yaygınlaşması ile beraber hemen her alanı etkilediğini söyleyebiliriz. Bu etkiyi hisseden şirketlerden birisi ise Google olmakta. Son veriler salgın nedeniyle hayatını kaybeden insan sayısını 8.800’ü geçtiğini gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum