Yatırım yapmaya başla!

Google Chrome’un Arayüzünde Değişiklik Sinyali!

Google, internet tarayıcısı Chrome’un arayüzünde dikkat çekecek bir yeniliğe imza atmaya hazırlanıyor.
Google Chrome’un Arayüzünde Değişiklik Sinyali!

Google’ın dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılan internet tarayıcısı Chrome, gün geçtikçe kullanıcıların karşısında yeni güncellemelerle çıkıyor. Son yayınlanan Chrome 66 güncellemesi ile otomatik oynatılan videolara engelleme getiren Google, şimdi de sekme tasarımında değişikliğe hazırlanıyor.

Google kısa bir süre önce mail servisi Gmail için yeni bir arayüz yayınlamıştı. Google benzer bir değişikliği ise internet tarayıcısı Chome üzerinde yapacak gibi duruyor. Google’a yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre şirket Chrome üzerinde “Material Design 2” adıyla yeni arayüz testlerine başlamış durumda.

Yeni Sekmeye Yuvarlak Hatlar Geliyor

Google’ın Chrome arayüzü üzerinde gerçekleştirmeye hazırlandığı değişiklik, sekme görüntülerini etkileyecek. Bilindiği üzere Chrome’un mevcut arayüzünde sekme görüntüleri köşeli olarak görünüyor.

Testleri yapılan arayüz çalışmalarına göre Chrome’un sekme görüntüleri önümüzdeki süreçte köşeli görünüm yerine daha yuvarlak hatlara sahip olacak. Çok radikal değişiklikler beklemediğimiz arayüz tasarımının, sekmelerin yeni görünümü ile daha modern bir hale bürüneceğini söyleyebiliriz.

Chrome’da Ubuntu ve macOS Etkisi

Chrome’un görsel anlamda yaptığı değişikliklerde Windows’un etkisinden kurtulduğunu görüyoruz. Daha keskin hatlara sahip olan Chrome’un daha yuvarlak görünüm ile macOS ve Ubuntu ile daha uyumlu bir görünüme sahip olacağı görülüyor.

Arayüz alanında kendini sürekli yenileyen Chrome, kullanıcıların en çok dertli olduğu konulardan biri olan RAM ve batarya tüketimiyle ilgili henüz bir çalışmaya başlamış değil. Google’ın önümüzdeki yıldan itibaren tarayıcının performansının iyileştirilmesine yönelik çalışmalara hız vermesi bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum