Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Google Chrome’un Android Sürümüne Gizli Modda Ekran Görüntüsü Alma İmkanı Geliyor

Google Chrome, Android uygulamasında Gizli Mod açıkken ekran görüntüsü almaya izin verecek.
Google Chrome’un Android Sürümüne Gizli Modda Ekran Görüntüsü Alma İmkanı Geliyor
YAYINLANMA ZAMANI

Google’ın en çok kullanılan uygulamalarından birisi web tarayıcısı Chrome olmakta. Tarayıcı kendi pazarının yüzde 70’ine hakim durumda. Google bu payı korumak ve daha da artırmak adına kullanıcı dostu yeni özellikler geliştirmeyi aralıksız sürdürüyor. Chrome’un bu denli yüksek bir kitleye sahip olmasında Android işletim sisteminin varsayılan tarayıcısı olmasının büyük rol oynadığını söyleyebiliriz.

Mobil cihaz kullanıcılarının en çok yaptığı işlemlerden birisinin ekran görüntüsü almak olduğunu söyleyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde Chrome için ekran görüntüsü deneyimini iyileştirecek bir özelliğin test edildiği ortaya çıkmıştı. Özellik ile kaydırarak ekran görüntüsü almak mümkün olacak. Yazılım devi ekran görüntüsü almaya yönelik yeni bir kolaylık daha sağlamaya hazırlanıyor.

Gizli Modda Ekran Görüntüsüne İzin Verilecek

Gizli Modda Ekran Görüntüsüne İzin Verilecek

İnternette gizlilik odaklı bir deneyim elde etmek isteyenler tarayıcıların gizli mod seçeneklerini kullanmayı tercih ediyor. Chrome’da da bu amaca hizmet eden Gizli Mod bulunuyor. Bu şekilde tarayıcı geçmişi başta olmak üzere pek çok veri kayıt altına alınmıyor. Chrome’un Android uygulamasında Gizli Mod açıkken, kullanıcıların ekran görüntüsü almasına izin verilmiyordu.

Google’ın bu uygulamasının altında kullanıcıların gizlilik endişeleri yatıyordu. Ancak bu durumun değiştiği ortaya çıktı. Geliştiriciler gizi mod kullanılırken ekran görüntüsü alınmasına imkan sağlayacak bir düzenleme üzerinde çalışıyor. Şu an için bu özelliğin test aşamasında olduğu belirtiliyor.

Android kullanıcıları Chrome’un gizli penceresinden ekran görüntüsü almak için üçüncü parti programlardan yararlanabiliyor. Önümüzdeki haftalarda yayınlanacak güncelleme ile Chrome’un Android sürümünde doğrudan ekran görüntüsü almak mümkün hale gelecek.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.