Yatırım yapmaya başla!

Google Yeni Özelliklerin Olduğu Chrome 85’i Güncellemesini Sundu

Google pek çok yeniliği içerisinde barındıran Chrome 85 sürümünü yayınladı.
Google Yeni Özelliklerin Olduğu Chrome 85’i Güncellemesini Sundu

Dünyanın önde gelen teknoloji ve yazılım şirketlerinden Google, sahip olduğu ürün ve servisler ile milyonlarca kişiye ulaşıyor. Şirketin en çok kullanılan uygulamalarından birisi ise Chrome tarayıcısı olmakta. Tüm tarayıcı pazarının yüzde 70’inden fazlasını elinde tutan Chrome, bu payını daha da artırmak adına yeni özelliklerin olduğu güncellemeler yayınlamaya devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Chrome tarayıcısına kullanıcıları güvenli şifre seçmeye zorlayacak bir özelliğin geleceği ortaya çıkmıştı. Şirket bu özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor. Daha önceden duyurusu yapılan pek çok özelliğin yer aldığı yeni bir Chrome güncellemesi yayınladı.

Chrome 85 adıyla yayınlanan güncellemede tarayıcının daha az kaynak kullanmasına ve hızlı çalışmasına olanak sağlayan bir altyapı yer alıyor. Yazılım devi tarayıcının programlama dilinde de bazı değişiklikler yaptığını açıkladı.

Chrome 85 Yayınlandı

Chrome 85 Yayınlandı

Google’dan yapılan açıklama ile Chrome 85 sürümünün dağıtımının başladığı belirtildi. Bilindiği üzere tarayıcı yüksek RAM tüketimi nedeniyle kullanıcılardan uzun zamandır yoğun şikayetler alıyor. Yeni güncelleme ile tarayıcının daha az RAM kullanacağı belirtiliyor. Ayrıca Profil Temelli İyileştirmeler kapsamında yapılan değişiklik ile tarayıcı içerisinde bulunan kaynak kodlarının daha hızlı çalışacağı ifade edildi.

Google, Chrome 53 sürümü ile Visual C++ programlama dili kullanmaya başlamıştı. Son güncelleme ile bu dil Clang olarak değiştirildi. Yapılan bu değişiklik ile tarayıcının hızına gözle görülür bir artış yaşanacağı belirtiliyor. Google’ın uzun zamandır tarayıcı içerisinde sekmeleri gruplama özelliği üzerinde çalıştığı biliniyordu.

Kullanıcılar yeni güncelleme ile sekmeleri gruplama imkanına sahip olacak. Ayrıca bu gruplar üzerinde isim etiketleri ve renklere yer verilebilecek. Çok fazla sekme kullanan kişiler için bu özelliğin son derece yararlı olacağını söyleyebiliriz. Google ayrıca güncelleme ile sayfa açılış hızlarında da yüzde 10 oranında artış olacağını belirtiyor. Chrome 85 güncellemesini ‘Yardım > Google Chrome Hakkında’ adımlarını izleyerek gerçekleştirerek yükleyebilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum