Yatırım yapmaya başla!

Google CEO’su Çalışanların Çin Arama Motoruyla İlgili Sorularını Yanıtladı!

Google'ın Çin'de başlatacağı sansürlü arama motoruyla ilgili çalışanlarla toplantı yapan şirket yöneticileri, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Detaylara aşağıda;
Google CEO’su Çalışanların Çin Arama Motoruyla İlgili Sorularını Yanıtladı!

Kısa süre önce ortaya atılan Google’ın Çin’e yönelik sansürlü bir arama motoru çıkarmaya hazırlandığını yönündeki iddialar, tüm dünyada yankı uyandırmıştı. Çin projesi ile ilgili etik kaygıları olduğunu söyleyen bir Google muhbirinin verdiği bilgiler ışığında yapılan haber tartışma yaratmış, ABD’li senatörler Google’ın Çin’e dönüşüyle ilgili Sundar Pichai’ye mektup yazmıştı.

Olay bununla da bitmemiş, dün Google çalışanları şirketin bu kararına protesto ederek bir kampanya başlatmıştı. Öyle ki teknoloji devinin 1400 çalışanı Dragonfly isimli Çin projesine karşı oldukları yönündeki kampanyanın altına imza atmıştı.

Buna göre çalışanlar şirketten ne üzerinde çalıştıklarıyla ilgili olarak daha çok şeffaflık istemişlerdi.

Google CEO'su Çin Arama Motoru Başlatmaya Yakın Değiliz DediKendilerinin de bir parçası olduğu etik bir kurul oluşturulmasını da talep eden çalışanlar, söz konusu protestolarıyla epey konuşulmuştu. Kısacası, Google’ın Çin’e özel sansürlü arama motoru hazırlığı içinde olması fazlasıyla sert geri dönüşlerle karşılandı.

Bu noktada tepkilere kayıtsız kalamayan Google CEO’su Sundar Pichai, Perşembe günü yapılan toplantıdaki açıklamalarıyla dikkat çekti.

Google CEO’su Sundar Pichai Çin Arama Motoru Hakkında Ne DediÇünkü Pichai, şirketin Çin’de bir arama ürününü piyasaya sürmeye yakın olmadığını söyledi. Ayrıca CEO, Google’ın Çin’le çok yakından ilgilendiğini ve şirketin birçok seçeneği araştırdığını dile getirdi. Yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre

Pichai’nin Google çalışanlarına; “Çin’de daha fazla şey yapmak istekli olduğumuz konusunda açığız” dediği bildirildi.

Google Çin Arama Motoru Geri Tepki Büyük İlaveten Sundar Pichai, ekibin bir süredir keşif aşamasında olduğunu ve birçok seçeneği araştırdıklarını kaydetti. Tüm bunların yanında Pichai olası bir Çin arama motorunun, kaliteli bir bakış açısına göre çok ama çok geride olacağının üzeriniz çizdi.

Google’ın ortak kurucusu Sergey Brin de aynı toplantıda söz sahibi oldu ve şirketin Çin’de başlattığı ya da prototipi üzerinde çalıştığı herhangi bir hizmetin belirli bir değiş tokuş kapsamında olacağını bildirdi.

Çin’de işlerin yavaş ve karmaşık ilerlediğini söyleyen Sergey Brin, Çin’e gönderebildikleri bir sürü şeyin varlığından bahsederek bunun harika olduğunu kaydetti. Sonuçta; Google CEO’su şirketin Çin’de arama motoru başlatmaya yakın olmadığı, bunun olup olmayacağının fazlasıyla belirsiz olduğu yönündeki açıklamalarıyla fazlasıyla dikkat çekti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum