Yatırım yapmaya başla!

Google Çalışanların Elindeki Çin Arama Motoru Planlarını Silmeye Uğraşıyor!

Google’ın insan kaynakları departmanının, çalışanlara Çin’de sansürlü arama motoru başlatmak için şirketin gizli planlarını içeren bildiriyi silmeleri söylendi. Detaylar aşağıda;
Google Çalışanların Elindeki Çin Arama Motoru Planlarını Silmeye Uğraşıyor!

Google’ın Çin’e yönelik sansürlü bir arama motoru başlatacağı yönündeki haberlerin üzerine yaşanan gelişmelere bir yenisi daha eklendi. The Intercept’in haberine göre Google’ın insan kaynakları departmanı, çalışanlardan Çin’de sansürlü bir arama uygulaması başlatmak için şirketin gizli planlarını içeren iç yazışmayı silmelerini istedi.

Ayrıca haberde iç yazışmanın Google CEO’su Sundar Pichai’nin projenin ilk aşamalarında olduğu yönündeki yorumlarıyla çeliştiği söylendi. Ürün üzerinde çalışması istenen bir Google mühendisi tarafından yazılan notun bu ayın başından itibaren elden ele dolaşmaya başladığı nihayetinde insan kaynaklarının notu saklayan çalışanlarla irtibata geçtiği iddia edildi.

The Intercept’in haberine göre Google’ın insan kaynakları departmanı, şirketin Çin’e yönelik planlarını içeren bir iç yazışmayı ortadan kaldırmak için harekete geçti.

Google Çalışanların Elindeki Çin Arama Motoru Planlarını Silme Çabaları Bir Google mühendisi tarafından yazılan ve bu ayın başlarından itibaren elden ele yayılan notu yok etmek isteyen insan kaynakları departmanının, Çin arama motoruyla ilgili detayları kapsayan bildiri hakkında endişeli odluğu kaydedildi.

Çünkü iç yazışmada; Google CEO’su Sundar Pichai’nin son yorumlarıyla çelişen bilgiler vardı ve haber halihazırda bu kadar ses getirmişken bildirinin ortaya çıkması hiç iyi sonuçlar doğurmazdı.

Çin'e Yönelik Arama Motoruyla İlgili Detayları İçeren İç Yazışma Silinmeye Çalışıyor Bu noktada, Google CEO’sunun Ağustos ayı ortasında Çin’de bir arama motoru başlatmaya yakın olmadıklarını söylediği hatırlatıldı.

Pichai şirket çalışanlarına yaptığı açıklamada ayrıca; “fakat ekip, uzunca bir süredir araştırma aşamasındaydı ve bence birçok seçeneği araştırıyorlar” demişti. Ne var ki iç yazışmada, projede çalışanlara Temmuz sonunda Pekin yetkililerinden onay almak üzere lansmana hazır konuma gelmeleri için emir verildiği yazılıyordu.

Google cephesinden gelen bir diğer gelişme de şirkete verilen 93 milyon liralık para cezası oldu. Rekabet kurumunun verdiği bu cezanın nedeni de ekonomik bütünlüğün mobil işletim sistemi ile mobil uygulama ve hizmetlerinin sunumuna ilişkin davranışlarının ve cihaz üreticileriyle imzaladıkları sözleşmelerin rekabeti ihlal etmesi olarak açıklandı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum