Yatırım yapmaya başla!

Google, Çalışanlarından Birinde Corona Virüsüne Rastlandığını Açıkladı

Yazılım devi Google’ın Zürih ofisinden gelen bir çalışanında Corona virüsü tespit edildi.
Google, Çalışanlarından Birinde Corona Virüsüne Rastlandığını Açıkladı

Çin’i etkisi altına alan Corona virüsünden ölen insanların sayısı her geçen gün artıyor. İlk olarak Wuhan kentinde görülen ve sonrasında tüm ülkeye yayılan salgın dünyanın başka ülkelerinde de sıkça görülüyor. Bugüne kadar Corona virüsünün 50’den fazla görüldüğü ifade ediliyor. Dünya Sağlık Örgütü geçtiğimiz günlerde hızla yayılan salgın sonrası uluslararası acil durum ilan etmişti.

Geçtiğimiz gün itibarıyla kurum virüsün tehdit seviyesini ‘en yüksek’ olarak güncelledi. Corona virüsü nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybeden insanların sayısı 2 bin 800’ü geçmiş durumda. 82 binden fazla insanın ise salgın nedeniyle tedavi altında olduğu belirtiliyor. Virüsün yaygınlaşmasından endişe ediliyor ve pek çok etkinliğin iptal edildiği haberi geliyor.

Son olarak Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC 2020) ertelenme haberi ile gündeme geldi. Aynı şekilde sosyal medya devi Facebook, geçtiğimiz günlerde F8 konferansını iptal ettiğini duyurdu. Yazılım devi Google’ın da bir çalışanında salgına rastlandığı açıklandı.

Google Çalışanı Corona Virüsüne Yakalandı

Google Çalışanı Corona Virüsüne Yakalandı

Yazılım devi dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda ve pek çok ülkede ofisi bulunuyor. Corona virüsü Apple, Google, Microsoft gibi pek çok dev şirkette önlem alma ihtiyacı doğuruyor. Google’ın Zürih ofisinden gelen bir çalışanda Corona virüsüne rastlandığı açıklandı. Açıklamaya göre hastalıkla ilgili belirtileri göstermeden önce çalışan Zürih’teki ofiste bulunuyordu.

Google açıklamasında da “Zürih ofisimizden bir çalışanımıza Corona virüsü teşhisi konulduğunu doğruluyoruz. Herhangi bir semptom göstermeden önce sınırlı bir süre için Zürih ofisimizde bulunmuşlardı. Tüm ihtiyati önlemleri aldık ve almaya da devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi. Teknoloji devi salgının hızla yayılması ile beraber aldığı önlemleri de artırdığını belirtiyor. Bu çerçevede salgının yaygın olarak görüldüğü İran ve İtalya gibi ülkelere seyahatin yasaklandığı duyuruldu.

Etkinlikler İptal Ediliyor

Etkinlikler İptal Ediliyor

Mart ayından itibaren Güney Kore ve Japonya’nın da seyahat yasağı olan ülkeler arasına ekleneceği belirtiliyor. Şirket ayrıca çalışanlarına ellerini yıkamalarını ve hijyen kurallarına dikkat etmelerini söylüyor. Bununla beraber Mart ayında Las Vegas’ta düzenlenmesi planlanan Google News Initiative Global Summit etkinliğinin de iptal edildiği açıklandı.

Teknoloji devi her yıl Mayıs ayında geliştiricilere yönelik bir konferans düzenliyor. Salgın tehdidinin devam etmesi halinde Mayıs’ta düzenlenecek Google I/O etkinliğinin de iptal edilmesi gündeme gelebilir. Yazılım devinin her yıl düzenlediği bu etkinliğe dünyanın dört bir yanından binlerce kişi katılıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum