Yatırım yapmaya başla!

Google Bütçe Dostu Android Telefonlar için Yeni Bir Düzenleme Hazırlığında

Google mobil işletim sistemi Android’e yönelik yeni bir RAM düzenlemesi yapmaya hazırlanıyor.
Google Bütçe Dostu Android Telefonlar için Yeni Bir Düzenleme Hazırlığında

ABD’li yazılım ve teknoloji şirketi Google dünyanın en büyük hizmet sağlayıcılarından biri konumunda. Şirket bünyesinde bulunan ürün ve servisler ile milyonlarca kişiye erişim imkanı tanıyor. Akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber Android işletim sistemi en büyük mecralardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Android ekosisteminde çok fazla akıllı telefon modeli olduğunu söyleyebiliriz. Amiral gemisi modellerin yanı sıra giriş ve orta seviyeye hitap eden telefonlar da kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Google yeni bir Android sürümü geliştirdiğinde, bu işletim sisteminin sistem gereksinimleri de beraberinde artış gösteriyor.

Şirket şu sıralar Android 11 üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce bu sistemin geliştirici betası Google tarafından yayınlanmıştı. Yapılan araştırmalar her geçen gün Android 11 ile alakalı yeni bilgiler ortaya çıkmasını sağlıyor. Son olarak yapılan bir araştırmada Android 11 ile telefonların en düşük RAM miktarına yönelik bir düzenlemenin yolda olduğu ortaya çıktı.

Android 11 ile Minimum RAM Seviyesi Artıyor

Android 11 ile Minimum RAM Seviyesi Artıyor

Akıllı telefonların performansını belirleyen başlıca donanımlar arasında işlemci ve RAM modelleri öne çıkıyor. XDA Developers geliştiricilerinin ortaya çıkardığı bilgilere göre Android 11 yüklü bir telefonun en az 2 GB RAM’e sahip olması gerekecek.

Bu gereksinimi karşılamayan telefonların ise Android Go Edition kullanması sağlanacak. Yazılım devi daha önce giriş seviyesindeki telefonlar için Android Go Edition sürümünü geliştirmişti.  Bu sürümü kullanacak telefonların ise en az 1 GB RAM’e sahip olması gerekecek.

Daha önce bu rakam 512 GB RAM idi. Android 10’a ise bu rakam 1 GB ve altı RAM olarak belirlenmişti. Şirketin bu hamlesi ile Android Go Edition sürümünü giriş seviyesindeki telefonlarda daha çok kullandırmayı amaçladığı ifade ediliyor. 2020 yılının son çeyreğinden başlamak üzere Android 10 telefonların 2 GB ya da daha az RAM’e sahip olması durumunda Android Go kullanması zorunlu olacak.

Bu seviyenin üstünde performans sunan telefonların ise Android 10 ya da Android 11’i kullanabileceği belirtiliyor. Yapılan araştırmayla ilgili Google’dan bir açıklama gelmiş değil. Şirketin önümüzdeki aylarda Android 11’i resmi olarak kullanıma sunması bekleniyor. Yapılan resmi duyuru ile bu konuyla ilgili yeni bilgileri öğrenme fırsatı bulacağız.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum