Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Çalışanlarına Sunduğu Bisikletler “Yüzer Yüzer” Kayboluyor!

Google’ın çalışanlarının kullanımına sunduğu bisikletlerin ortadan kaybolması, gündeme oturdu. Zira haber hem içeriğiyle hem de yapılan açıklamalarıyla epey ilgi çekici!
Google’ın Çalışanlarına Sunduğu Bisikletler “Yüzer Yüzer” Kayboluyor!

Teknoloji devi Google, bu kez kazancı ya da yaptığı yeniliklerle değil genel merkezinden çalınan bisikletleriyle gündeme geldi. Zira Google’ın Silikon Vadisi’nde bulunan genel merkezinde çalışanların kullanması için bulundurulan bisikletler, ortadan kayboluyor.

Hem de öyle teker teker falan da değil, genel merkezin önündeki bisikletler onar onar, yüzer yüzer elden gidiyor. Peki, Silikon Vadisi’nin yanı sıra tüm dünyanın dikkatini çeken bu kayboluşun ardındaki gerçekler neler? İşte şaşırtıcı haberin detayları;

The Wall Street Journal’ın haberine göre Google’ın genel merkezinin önünden her hafta 100 ila 250 bisiklet kayboluyor.

Google Her Hafta 250 Bisikletini KaybediyorAnlayacağınız; tüm dünyanın bilgi akışını sağlayan dev şirket, çalışanlarının kullanımına sunduğu Gbike isimli bisikletlerinin izini sürmekte zorluk çekiyor. Ve haber de zaten bu özelliğiyle yankı uyandırıyor.

Bilmeyenler için Google’ın genel merkezinde çalışanları için ortalama 1100 adet bulundurduğunu söyleyelim.

Google'ın Ortalama 1100 Bisikleti BulunuyorFakat görünen o ki çalışanların kampüs etrafında ve Silikon Vadisi’nin içinde daha rahat dolaşabilmesi için verilen bu hizmet, bazıları tarafından yanlış anlaşılmış. Çünkü her hafta 100 ila 250 bisikletin ortadan kaybolmasının ardında hırsızlar değil bölge sakinleri var.

Evet, bölgede yaşayanların açıklamalarına bakılırsa Google’ın çalışanları için sağladığı kolaylık bazıları tarafından şirketten kentlilere jest olarak algılanıyor.

Kentte Yaşayanlar Bisikletleri Ödünç AlıyorDiğer bir ifadeyle, Google’ın bisikletleri bir nevi toplum hizmeti olarak düşünülüyor. Örneğin; Mountain View’da yaşayan 68 yaşındaki Sharon Veach bisikletlerle ilgili “dostça bir jest” tanımını yapıyor. Öyle ki Mountain View’ın Belediye Başkanı Ken Rosenberg bile bir toplantısına yetişebilmek için Gbike’ı ödünç almış.

Neticede; kayıpları önlemek için Google geçen ay bisikletlerine GPS yerleştirmiş.

Google Kayıpları Önlemek için Bisikletlere GPS Yerleştirmiş Ve bisikletlerin Meksika ve Alaska gibi eyaletlerin sınırına kadar uzağa gittiğini görmüş. Yani ödünç alma olayının hırsızlığa dönüştüğü vakalarla da karşılaşılabiliyor. Ancak Google bisikletini kullanan kişinin şirketin çalışanı olup olmadığını anlamak mümkün değil. Kentteki bir polis de bisikleti kullanan herkesin yolunu kesip onlara “Google çalışanı mısınız” demenin imkansız olduğundan bahsetmiş.

Neticede; teknoloji devi şu anda bisikletlerini çalışanların akıllı telefonlarıyla açabileceği bir uygulamayla kilitlemek üzerinde çalışıyor. Ayrıca bu önlemin bazıları tarafından kötü karşılandığını da belirtelim. Nitekim karşımızdaki teknoloji devi 2017’nin 3. çeyrek verileri ile ne kadar çok kazandığını açıkça göstermişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum