Yatırım yapmaya başla!

Google Asistan Yeni Güncelleme ile Kullanıcı Dostu Hale Gelecek

Google’ın yapay zeka destekli uygulaması Asistan’ın beta kodlarında yepyeni özellikler göze çarpıyor. Gelecek olan güncelleme ile sanal asistan kullanıcı dostu oluyor.
Google Asistan Yeni Güncelleme ile Kullanıcı Dostu Hale Gelecek

Google’ın son yıllarda geliştirdiği ürünler arasında Asistan’ın epey dikkat çektiği biliniyor. Yapay zekaya yapılan büyük yatırımlar sonucu ortaya çıkan Google Asistan, Apple’ın Siri uygulamasına karşı geliştirilmiş en güçlü rakip olmakta. Google Asistan, yeni güncellemeler ile daha iyi kullanıcı deneyimine kavuşmak için sürekli geliştiriliyor. Beta kodlarında görülen son özellikler Google Asistan için pek çok yeniliğin olduğunu gösteriyor.

10.20 sürümü olarak adlandırılan beta kodlarında, Google Asistan’ın kullanıcıların arkadaşı haline geleceği görünüyor. Always-on display ve Rutinler başlığı altında gelen yeni özelliklerde dikkat çeken detaylar mevcut. Karşısında Siri gibi bir rakibin olması Google Asistan’ın farklı yeniliklere sahip olmasını gerektiriyor.

Ortam Modu ile Ekran İşlevi Artıyor

Ortam Modu ile Ekran İşlevi Artıyor

Google Asistan’a gelen özelliklerden ilki Ortam modu ile kullanıcılar akıllı telefonları ile şarj halinde ya ekran kilitli olmasına rağmen iletişim kurabilecek. Always-on-display adı verilen özellik ile kullanıcıların Asistan ile iletişim kurması için telefonun tamamen açık olması gerekmeyecek. Uygulama kullanıcılara bir takım bilgileri verecek.

Aslında bu özelliğin daha önce gelmesi bekleniyordu. Ancak geçmiş dönemde Google güvenlik talimatları nedeniyle bu bu özelliğe dair kısıtlamalarda bulunmuştu. Ancak beta kodlarında ortaya çıkanlar Google’ın fikrini değiştirdiğini gösteriyor.

Şirket yeniden daha önceden kısıtlanmış komutları kullanıma sunacak. Gelecek olan güncelleme ile Asistan uygulamasının gün içerisindeki rutinlerine yönelik kişiselleştirmelerin yolda olduğu görülüyor.

Rutinler Güncelleniyor

Rutinler Güncelleniyor

Google Asistan’a gelecek güncellemede Rutinler özelliğine de bir takım geliştirmeler yapılacağı görülüyor. Asistan’ın burada tek bir komut ile pek çok farklı komutu yerine getirebilmesi planlanıyor. Şirket bununla ilgili başlıca komutları belirlemiş. Bunlar arasında Günaydın, yatıyorum, evdeyim, işe gidiyorum gibi günlük hatta sıkça kullanılan ses komutları yer alıyor.

Örnek olarak kullanıcı Asistan’a ‘Günaydın’ komutunu verdiğinde cihaz sessiz moddan çıkacak ve evdeki aydınlatmaları bu komuta göre düzenleyecek. Bunula beraber hava durumu, takvim ve çeşitli günlük uyarılar yeniden bu komutla ile yerine getirilecek.

Google Asistan’ın beta kodlarında ortaya çıkan bu özelliğin henüz geliştirme aşamasında olduğunu hatırlatmakta yarar var. Yakın zamanda bu özelliklere dair yeni gelişmelerin yaşanması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum