Yatırım yapmaya başla!

Google Arama Verileri En Çok Hacklenmek İstenen Cihaz Olarak iPhone’u Gösteriyor

Arama motoru devi Google’da en çok iPhone hacklemek isteyenler arama yapıyor.
Google Arama Verileri En Çok Hacklenmek İstenen Cihaz Olarak iPhone’u Gösteriyor

Günümüzde arama motorları internette gideceğimiz olan adreslere ve almak istediğimiz bilgide bize rehberlik ediyorlar. Milyonlarca kullanıcı her gün sayısız arama gerçekleştiriyor ve yapılan bu aramalar servis sağlayıcılar tarafından kayıt altına alınıyor. Alanında en büyük arama motoru olarak Google’ı gösterebiliriz. Teknoloji devi arama motorunda kullanıcıların neleri aradığına dair belirli zaman aralıkları ile açıklamalar yapıyor.

Şirketin hazırladığı son rapor ise dikkat çeken bir sonucu ortaya koydu. ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcıların yaptığı aramalar üzerinde yapılan araştırmada, insanların en çok iPhone hacklemek üzerinde arama yaptığı belirtiliyor. Bilindiği üzere Apple diğer akıllı telefon üreticilerine nazaran kendi modellerinde gizlilik ve güvenliğe daha fazla önem veriyor. Şirketin bu hamlesi siber korsanların da ilgisinin buraya çevrildiğini gösteriyor.

En Çok iPhone Hacklenmek İsteniyor

En Çok iPhone Hacklenmek İsteniyor

Arama motoru denildiğinde akla ilk gelen servis olan Google, insanların alışkanlıklarına dair önemli verileri ortaya koyuyor. Case24 adlı araştırma şirketi hazırladığı raporda ABD’li kullanıcıların ayda 15 bine yakın ‘iPhone hacks’ araması yaptığına dikkat çekiliyor. Korsanların hacklemek istedikleri tek cihaz iPhone değil. Herhangi bir akıllı telefonun ele geçirilmesine yönelik aramalar da Google’da oldukça popüler.

Raporda kullanıcıların bir aylık zaman dilimi içerisinde ortalama ‘Akıllı telefon nasıl hacklenir?’ araması yaptığı belirtiliyor. Arama verileri Birleşik Krallık’ta da benzer sonuçların varlığını ortaya koyuyor. Ada ülkelerindeki kullanıcılar iPhone’a has aramalar yapmaktan ziyade ayda ortalama 880 kez Google’a ‘Telefon nasıl hacklenir?’ sorusunu soruyor.

Akıllı Telefon Kullanımındaki Artış Pay Sahibi

Akıllı Telefon Kullanımındaki Artış Pay Sahibi

Akıllı telefonların hızla yaygınlaşması ve kişisel verilerin bu cihazlar ile kullanılan uygulamalarda tutulmaya başlanması siber saldırganları da ilgisini bu yöne çevirmiş durumda. İnsanların akıllı telefonları hacklemek adına araştırmalar yaptığı son arama verileriyle bir kez daha ortaya konmuş oldu.

Tabi burada yapılan tüm aramaların hacklemek amacıyla olduğunu söylemek doğru olmayacaktır. Pek çok kişi akıllı telefonlardaki güvenlik açıklarını tespit ederek teknoloji şirketlerinden ödül almak istiyor. Apple, Google gibi dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinin bu amaca hizmet eden ödül programları başlattığı biliniyor. Bu aramaların artması bir yandan da akıllı telefon kullanımında daha dikkatli olunması gerektiğini de gösteriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum