Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google Arama Sonuçlarında Web Sitelerine Dair Daha Fazla Bilgi Gösterecek

Google’ın arama ekranında internet sayfalarına dair daha fazla bilgi gösterilecek.
Google Arama Sonuçlarında Web Sitelerine Dair Daha Fazla Bilgi Gösterecek

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google, dünyanın en büyük şirketlerinden biri ve çok sayıda dijital servisin geliştiricisi konumunda. Firmanın gücünü aldığı başlıca alan ise arama motoru servisi olmakta. Bu alanda açık ara lider olan şirket, arama yapan kullanıcıların çok büyük bir bölümüne ev sahipliği yapıyor. Uzun yıllardır bu hizmeti veren yazılım devi, sürekli yeni özellikler geliştirerek kullanıcılara daha iyi bir deneyim sağlamayı amaçlıyor.

İnternette sayısız site bulunuyor ve bunların bazıları kullanıcıları tehdit edecek nitelikte olabiliyor. Google bu gibi sitelere karşı kullanıcıları koruyacak önlemler almaya devam ediyor. Şirket yeni bir özelliğinin duyurusunu yaptı. Bundan böyle yapılan aramalarda internet sitelerine dair daha fazla detaylı bilgiye yer verilecek.

Arama Sonuçlarında Daha Fazla Bilgi Verilecek

Arama Sonuçlarında Daha Fazla Bilgi Verilecek

Son birkaç yıldır Google, kullanıcıların takip sorgularını gerçekleştirme ihtiyacını azaltmak için çalışıyor. Google Arama artık , tıklamadan önce web siteleri hakkında doğrudan bilgi sağlayan “Bu sonuç hakkında” paneliyle bunu daha da kolay hale getiriyor. Arama sonuçlarında başlıkların sağ üst köşesinde, yakın zamanda “Bu sonuç hakkında” paneline yer verilecek. Aranan içerikle ilgili Wikipedia sonucu var ise Google bunu da panel üzerinden kullanıcılara aktaracak.

Bu özellik, Google’a göre birkaç şey yapmanıza izin veriyor. Birincisi, sizi ziyaret etmek üzere olduğunuz web sitesi hakkında bilgi almak için ikinci bir arama yapma zahmetinden kurtarır. Bir diğer imkan ise Google, panellerin interneti nasıl kullandığınız hakkında daha bilinçli kararlar vermenize olanak tanıyacağını ve finansal tavsiye gibi konularla ilgili önemli bilgileri aktarmak olacak.

Google Ürün Müdürü JK Kearns yeni özelliklerine dair açıklamasında, “Bugünden itibaren, Google’daki çoğu sonucun yanında sonuç ve bilgilerin nereden geldiği hakkında daha fazla şey öğrenebileceksiniz. Sonuçların sağında bulunan üç noktaya tıklayarak detaylı bilgi edinebilir, hangi sitelerin araştırmanız için daha yararlı olacağını öğrenebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu olan arama sonuçları ise bu arama paneli üzerinde kullanıcılara vurgulanacak. Ayrıca ‘Gizlilik ayarları ve arama hizmetinin nasıl çalıştığına dair ek bilgiler yine bu panelin içerisinde yer alacak. Google bu özelliği ilk etapta mobil üzerinden arama yapan kullanıcıların beğenisine sunacak. İlerleyen dönemde masaüstü için de bu özelliğin gelmesi bekleniyor.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum