Yatırım yapmaya başla!

Google Android Uygulamalarına Yönelik Yeni Güvenlik Ekibi Oluşturuyor

Google, Play Store’daki uygulamalara yönelik yeni bir güvenlik ekibi kuracak.
Google Android Uygulamalarına Yönelik Yeni Güvenlik Ekibi Oluşturuyor

ABD’li teknoloji ve yazılım şirketi Google, sahip olduğu uygulama ve servisler ile dünyanın dört bir yanında milyonlarca kişiye ulaşıyor. Şirket akıllı telefon kullanıcılarının çok büyük bir bölümüne işletim sistemi desteği sağlıyor. Bilindiği üzere iPhone modelleri dışında kalan tüm akıllı telefonlar Android sürümleri ile kullanıcılara sunuluyor.

Çok büyük bir ekosistem haline gelen Android için sayısız uygulama geliştirilmekte. Bu uygulamaların büyük bölümü Google’ın resmi mağazası Play Store’da yer alıyor. Geçmişten bugüne kadar mağazada çok sayıda güvenlik açığı içeren ve kullanıcıları tehdit eden uygulamalar yapılan araştırmalar ile ortaya çıkarılmıştı.

Google kullanıcıları bu gibi uygulamalara karşı Play Protect koruyor. Ancak buna rağmen tam anlamıyla koruma sağlanabilmiş değil. Şirketin bunun için yeni bir güvenlik ekibi oluşturacağı ortaya çıktı. Google bunun için bir de iş ilanı paylaştı.

Google’dan Güvenliğe Yatırım

Google’dan Güvenliğe Yatırım

Şirket Play Store’daki güvenliğin sağlanması adına yeni bir iş ilanı yayımladı. Google’ın ilanında Android uygulamalarına yönelik güvenlik denetlemelerinde görev alacak bir mühendis aradığına yer veriliyor. Bu kişilerin ayrıca uygulamalardaki açıkların düzeltilmesi için geliştiriciler için temas kuracağı belirtiliyor. Şirketin odaklanacağı ilk konu ise COVID- 19 ile alakalı uygulamalar olacak. Bilindiği üzere salgınla alakalı çok sayıda uygulama kısa sürede ortaya çıkmış ve kullanıcıları yanlış yönlendirdiği tespit edilmişti.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Google Yazılım Mühendisliği Bölümü Müdürü Sebastian Porst, üstüne düşecekleri konunun başında koronavirüs salgınının geldiğini söyledi. Şirketin paylaştığı ilanda, “Ekibiniz, güvenlik açıklarını belirlemek ve etkilenen uygulama geliştiricilerine düzeltme rehberliği sağlamak için Google Play’deki son derece hassas üçüncü taraf Android uygulamalarına karşı uygulama güvenlik değerlendirmeleri gerçekleştirecek.” ifadeleri yer alıyor.

Yazılım devinin ayrıca Google Play Güvenlik Ödül Programı kapsamında uygulamalarda hata bulan kişilere para ile ödüllendirdiği biliniyor. Ancak bu program indirme sayısı 100 milyonu aşan uygulamaları kapsıyor. Daha az popüler olan uygulamalara yönelik bir ödül programı bulunmuyor. Kurulacak olan yeni güvenlik ekibinin buradan doğacak boşluğu doldurması amaçlanıyor. Şirketin güvenlik departmanı için paylaştığı iş ilanına buradan ulaşabilirsiniz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum