Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Akıllı Televizyon Platformu Android TV 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Teknoloji devi Google’ın Android TV platformu, 10 milyon kullanıcı sayısı ile dikkatleri üzerine çekiyor.
Google’ın Akıllı Televizyon Platformu Android TV 10 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Google bilindiği üzere teknolojinin pek çok alanında dünyanın önde gelenlerinden biri olarak faaliyet gösteriyor. İnternet sahnesinde büyük söz sahibi olan şirket, Google TV ve Android TV gibi televizyon alanında da yatırımlar yapmış durumda. Şirket burada Amazon ve Roku gibi devler ile kıyasıya bir rekabetin içerisinde bulunmakta.

Ülkemizde çok fazla bilinmese de dünya genelinde Android TV, ilginin sürekli arttığı bir platform olmakta. Google’ın akıllı televizyonlar için geliştirmiş olduğu Android TV platformu, kullanıcılara bir işletim sistemi deneyimi sunuyor. Platformda başka uygulamalar indirilebiliyor ve Google destekli pek çok servis kullanılabiliyor.

Android TV 10 Milyona Ulaştı

Android TV 10 Milyona Ulaştı

Son veriler Android TV’nin küresel bazda elde ettiği başarıyı gözler önüne seriyor. Platform dünya genelinde 10 milyon kullanıcıya ulaştı. Şirketin Android TV departman yöneticisi Shalini Govil-Pai, akıllı televizyonlara yönelik ürettikleri işletim sisteminin 100’den fazla operatör tarafından kullanıldığını ifade etti.

Android TV kullanıcılarının en yoğun olduğu bölgeler ise Avrupa ve Asya olmakta. Android TV ilk olarak 2014 yılında duyurulmuştu. Ancak daha önce Google TV kullanıma sunulmuş olduğu için Android TV için işler daha zor bir hal almıştı. Geliştirilen işletim sistemi Nvidia, Sony ve Sharp gibi teknoloji devlerinden destek almakta.

Google’ın bu alandaki rakipleri de açıkladıkları veriler ile dikkatleri üstüne topluyor. Roku geçtiğimiz Eylül ayı itibariyle 22 milyon aktif kullanıcıya sahip olduğunu açıklamıştı. Kaynaklar, Amazon’un Fire TV platformunun da bu sayıya yakın olduğunu belirtiyor. Google’ın burada Android TV’den hariç olarak Chromecast ile pazarda önemli söz sahibi olduğu da biliniyor. Önümüzdeki dönemde teknoloji devleri arasında TV arenasında da daha sıkı bir rekabete tanık olacağız gibi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum