Yatırım yapmaya başla!

Google Sıradaki Mobil İşletim Sistemi Android Q için Karanlık Mod Özelliği Geliştiriyor

Yazılım devi Google, yeni işletim sistemi Android Q’da karanlık mod olacağı ortaya çıktı. Detaylar haberimizde…
Google Sıradaki Mobil İşletim Sistemi Android Q için Karanlık Mod Özelliği Geliştiriyor

Dünyanın en yaygın kullanılan mobil işletim sistemi Android ekosisteminde her gün yeni bir gelişme yaşanmaya devam ediyor. Şirket son olarak Android Pie’ı tanıttı ve akıllı telefonlarda yerini almaya başladı. Google cephesinde geliştirilen Android sürümleri her bir akıllı telefon üreticisi tarafından uyum süreci geçirdiği için yayılması iOS’a göre daha yavaş gerçekleşiyor.

Kullanıcı tarafı heniz Android Pie sürümüne yeni yeni geçmeye başlarken, Google bir yandan bir sonraki işletim sisteminin geliştirilmesi için işe koyuldu bile. Bir sonraki işletim sisteminin adının Android Q adıyla geleceğini biliyoruz. Geliştirme aşamasında olan yeni mobil işletim sistemiyle ilgili yeni detaylar gelmeye başladı.

Android Q için Karanlık Mod Müjdesi

Android Q için Karanlık Mod Müjdesi

Android Q’ya dair son gelen haberler bizlere karanlık mod özelliğini müjdeliyor. Daha önce söz konusu işletim sistemiyle ilgili bu yönde sızıntılar gerçekleşmişti. Ancak son olarak Google bünyesindeki bir çalışan tarafından yapılan sızıntı ile Android Q’da karanlık mod özelliği olacağı neredeyse kesinleşmiş oldu.

Geçtiğimiz günlerde çıkan bazı haberler Google’ın karanlık mod desteğini Android Pie sürümünde güncelleme ile kullanıma sunacağı yönündeydi. Ancak Google bu özelliği ertelemiş ve Google I/O 2019 etkinliğinde tanıtılacak Android Q ile beraber tanıtılması bekleniyor. Google çalışanının yapmış olduğu açıklamaya göre yeni Android sürümünde yer alacak karanlık mod için tüm ön yüklü uygulamaların bu desteğe sahip olması gerekiyor.

Android Q 2019’da Bekleniyor

Android Q 2019’da Bekleniyor

Karanlık mod ile yapılan sızıntıda çalışmaların 2019’un Mayıs ayına kadar tamamlanacağı ifade edildi. Yeni işletim sistemi Android Q sürümünün ne zaman çıkacağı ile ilgili kesin bir tarih açıklaması yapılmış değil. Ancak bu yıl düzenlenecek olan Google I/O 2019 etkinliğinde yeni Android sürümünün tanıtılması bekleniyor.

Henüz Android Pie bile Android ekosistemi içerisinde oldukça düşük kullanım oranına sahip. Android Q bu yıl tanıtılacak bile olsa akıllı telefonlarda ne zaman yerini alır bilinmez. İşletim sistemini çok geniş bir yelpazeye yayılması beraberinde bu gibi dezavantajları getiriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum