Yatırım yapmaya başla!

Google, Android Kullanıcılarına Twitter Üzerinden Destek Vermeye Başladı

Google mobil işletim sistemi Android için Twitter üzerinden kullanıcılara destek veriyor.
Google, Android Kullanıcılarına Twitter Üzerinden Destek Vermeye Başladı

Dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden Google, ürün ve servisleri ile milyonlarca kullanıcıya destek sağlıyor. Akıllı telefon furyasının hızla yayılması ile beraber Android’in geliştiricisi olan Google çok büyük kitlelere ulaşıyor. Apple haricindeki tüm akılı telefon üreticileri Android işletim sistemini kullanıyor. Dolayısıyla çok büyük bir pazar payından söz edilebilir. Yazılım devi her yıl yeni Android sürümleri duyuruyor belirli zaman aralıkları ile güncellemeler yayınlıyor. Gelen yeni özellikler ve güncellemeler haricinde kullanıcılar çoğu zaman çeşitli sorunlar ile karşı karşıya kalabiliyor.

Milyonlarca Android kullanıcısı karşılaştıkları sorun sonrası Google üzerinden aramalar yapıyor ve çeşitli topluluklardan destek alıyor. Bu desteklerden bazıları çözüm olurken internet aramalarında çıkan her bilgi doğru olmayabilir. Şirketten yapılan duyuru ile kullancılara destek sağlanacak yeni bir kanal açıldı. Google, Android kullanıcılarının sorunlarına destek sağlamak adına Twitter üzerinden soruları almaya başladığını açıkladı.

Google, Twitter Üzerinden Destek Verecek

Google, Twitter Üzerinden Destek Verecek

Google, Android kullanıcılarına ürün ve yazılım desteği sağlamak adına sosyal medyanın gücünden faydalanmayı planlıyor. Şirketten yapılan açıklamada Android’in resmi twitter hesabı üzerinden kullanıcıların sorunlarına destek verileceği belirtildi. Sorun yaşayan kullanıcıların atmış olduğu tweet’e #AndroidHelp hastagini eklemesi gerekiyor. Bu şekilde atılan tweeet’lere resmi hesap üzerinden otomatik olarak cevap verilecek.

Yazılım devinden yapılan açıklamada “Android’le ilgili bir sorunuz mu var? Yardımcı olmak için burdayız. Artık #AndroidHelp hashtag’ini kullanarak attığınız tweet’lerle yardım alabilirsiniz.” ifadelerine yer verildi. Yeni sistem şu an için sadece İngilizce dil desteğiyle sınırlı olmak kaydıyla destek sağlıyor. Önümüzdeki günlerde yeni dil seçeneklerinin de bu kapsama eklenmesi bekleniyor. Yapılan duyuru ile beraber pek çok kullanıcı hesabın altında sorularını paylaştı.

Ancak hesap altında pek çok sorunun henüz cevapsız olduğu görülüyor. Bu da destek sağlanacak konuların henüz çok sınırlı olduğunu gösteriyor. Kullanıcıların soruları arasında en çok Android 10 işletim sistemine ne zaman ulaşacakları konusu öne çıkıyor. Yazılım devinin önümüzdeki süreçte akıllı telefon üreticileri ile beraber güncelleme tarihlerini bu hashtag altında haberdar etmesi düşünülebilir.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum