Yatırım yapmaya başla!

Google Android Uygulama Geliştiricileri için Yeni Hizmet ve İyileştirmelerini Duyurdu

Teknoloji devi Google, uygulama geliştiriciler için yeni özellik ve hizmetler sunduğunu duyurdu.
Google Android Uygulama Geliştiricileri için Yeni Hizmet ve İyileştirmelerini Duyurdu

Dünyanın önde gelen teknoloji ve yazılım devlerinden Google, hem kullanıcı tarafında hem de geliştirici tarafında sürekli yeni haberler ile karşımıza geliyor. Geçtiğimiz günlerde Google Haritalar uygulamasında elektrikli araçlar için uygun şarj istasyonlarını göstereceğini duyurmuş ve tüm çevrelerden beğeni toplamıştı.

Android ekosisteminin gün geçtikçe büyümeye devam etmesi, uygulama geliştiricilerin de işini zorlaştırıyor. Ancak teknoloji devi, uygulama geliştiricileri de düşünüyor. Şirket yaptığı açıklama ile geliştiricilerin çeşitli uygulama paketleri sayesinde, daha düşük dosya boyutlarında daha gelişmiş uygulamalar yayınlamalarına imkan sağlayacak. Google ayrıca geliştiricilerin abonelikler üzerindeki kontrollerini artıracağını duyurdu.

Uygulamalar Daha Az Yer Kaplayacak

Uygulamalar Daha Az Yer Kaplayacak

Google düzenlediği Playtime 2018 etkinliğinde, uygulama geliştiriciler için kullanıma sunacağı bir dizi yenilik ve hizmetini duyurdu. Buna göre artık uygulama geliştiriciler, daha küçük boyutlarda uygulamaları Play Store’da yayınlayabilecekler. Daha önce sunulmuş olan paketler %35’e kadar veri tasarrufu sağlamıştı.

Yeni uygulama paketleri ile Marshmallow cihazlarda, indirmede %8, cihaz depolama alanında ise %16 tasarruf sağlanması planlanıyor. Bir diğer hizmet ise Google Play’in Anlık uygulamalar hizmeti ile ilgili. Söz konusu hizmette artık bir uygulama yayınlanmadan önce kullanıcılar deneme imkanı bulacaklar.

Uygulama Geliştiricilerin Kontrolü Artıyor

Uygulama Geliştiricilerin Kontrolü Artıyor

Google’ın duyurduğu bir diğer yenilik ise Play Console ile ilgili. Yapılacak olan değişiklikler kapsamında, geliştiriciler uygulama hakkındaki verileri, daha ayrıntılı şekilde görüntüleyebilecekler. Geliştiriciler önümüzdeki dönemde, kullanıcının uygulamadan çıkmasına gerek kalmadan uygulamayı güncelleyebilecekler.

Ayrıca eğer bir kullanıcı uygulamadaki aboneyi iptal etmek isterse geliştiriciler farklı teklifler sunarak kullanıcının kalmasını sağlayabilecekler. Örneği aboneliğini iptal etmek isteyen bir kullanıcıya durdurma seçeneği ya da promosyon teklifini geliştiriciler yapabilecekler.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum