Yatırım yapmaya başla!

Google, Android 11’i Tanıtmadan Geliştirici Sayfasını Hata Sonucu Sızdırdı

Yazılım devi Google, Android 11’e dair geliştirici sayfasını yanlışlıkla sızdırdı.
Google, Android 11’i Tanıtmadan Geliştirici Sayfasını Hata Sonucu Sızdırdı

Dünyanın önde gelen teknoloji ve yazılım şirketlerinden Google, Android işletim sistemi aracılığı ile milyonlarca akıllı telefon kullanıcısına hizmet veriyor. Apple haricindeki tüm akıllı telefon üreticileri işletim sistemi olarak açık kaynak kodlu Android işletim sistemini tercih ediyor. Şirket son olarak Android 10’u duyurmuştu. Samsung, Huawei, Xiaomi gibi pek çok akıllı telefon devi Android 10 tabanlı arayüzlerini kullanıcılarına dağıtmaya devam ediyor. Şirketin önümüzdeki aylarda yeni işletim sistemini tanıtma hazırlığı içerisinde olduğu biliniyor.

12-14 Mayıs tarihleri arasında Google I/O 2020 etkinliğinde Android 11’in resmi olarak tanıtılması bekleniyor. Ancak henüz tanıtıma aylar olmasına rağmen Google bir hata sonucu işletim sisteminin geliştirici sayfasını paylaştı. Yazılım devi bu hatasını çabuk fark etti ve hemen kaldırdı. Ancak kısa süre içerisinde alınan ekran görüntüleri sayfanın gizlenmesinin önüne geçemedi. Şirket daha önceki sürümlerinde olduğu gibi işletim sistemini yine kendi akıllı telefonu Pixel modelleri için sunacak.

Android 11 için Resmi Sızıntı

Android 11 için Resmi Sızıntı

Android 1 henüz tanıtılması ancak Google tarafından geliştirici sayfası yanlışlıkla paylaşıldı. Alınan ekran görüntüleri ile beraber işletim sistemine dair bazı detaylar göze çarpıyor. Çıkan görüntülerde katlanabilirlik, NNAPI, biyometri ve gizlilik gibi özellikler dikkat çekiyor. İşletim sisteminin ilk olarak Pixel serisi telefonlar üzerinde deneneceği ifadesi görülüyor. Önümüzdeki günlerde Android 11’in geliştiriciler için ilk önizlemesinin geleceğini söyleyebiliriz.

Google kaldırmış olduğu sayfayı Android 10’un açıklama bölümüne yönlendirdi. Kimi yorumlarda ise Google’ın kasıtlı olarak böyle bir sızıntıyı yapmış olabileceği belirtiliyor. Şirketin bu şekilde yeni işletim sistemine dair heyecanı artırmak isteyebileceği tahmin ediliyor. Android 11 ile gelmesi beklenen özellikler arasında karanlık mod için zaman ayarlaması ve uzun video çekimi yapan kullanıcılar için iyileştirmelerin olması bekleniyor. Bununla beraber pek çok yenilik ve iyileştirme Android 11 ile kullanıcıların beğenisine sunulacaktır.

Google’dan Düşük Seviye Telefonlar için Oyunlar

Google’dan Düşük Seviye Telefonlar için Oyunlar

Mobil oyun pazarı her geçen gün hızla büyümeye devam ediyor. Genel olarak mobil oyun deneyimini yaşamak için akıllı telefonların belirli bir donanıma sahip olması gerekiyor. RAM’i ve işlemcisi düşük olan telefonlar için oyun oynamak zorlaşıyor. Google ise alt seviye akıllı telefonlara yönelik yeni oyunlar yayınladı. Google bünyesinde çalışan Area 120 ekibi 1 GB ve altı RAM’i olan akıllı telefonlarda oynanabilecek oyunlar geliştirdi.

Oyunlar ayrıca düşük bağlantı gereksinimi ile oynanabiliyor. 1 Mbs’den daha düşük internet hızlarıyla bile rahatlıkla oynamak mümkün. HTML5 tabanlı oyunlara Game Snacks adı verilen platform üzerinden ulaşmak mümkün. Web tabanlı bu oynların bir benzeri daha önce Facebook tarafından Instant Games adı altında geliştirilmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum