Yatırım yapmaya başla!

Google’ın 2021 Yılındaki Türkiye Planları Şirket Kuracağı Şeklinde Algılandı

Türkiye’de şirket kuracağı iddia edilen Google, konuyla ilgili aydınlatıcı bir açıklama yayımladı.
Google’ın 2021 Yılındaki Türkiye Planları Şirket Kuracağı Şeklinde Algılandı

Dünyanın önde gelen teknoloji ve yazılım şirketlerinden Google, sahip olduğu ürün ve servisler ile milyonlarca insana hizmet sağlıyor. Başta arama motoru hizmeti olmak üzere YouTube, Gmail, Haritalar ve Android ekosisteminin yaratıcısı olan Google, yatırımlarını sürdürmeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün tekoloji devinin Türkiye’de şirket kuracağına dair haberler gündeme gelmişti. Yazar Fatih Güner’in ortaya attığı bu iddia büyük yankı uyandırmıştı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde ülkemizde sosyal medya düzenlemesi yapıldı ve yürürlüğe girdi. Google’ın ülkemizde şirket kuracağı iddiasının ise bu düzenleme ile bağlantılı olduğu belirtilmişti. Teknoloji devinden bu konuyla ilgili kamuoyunu aydınlatıcı bir açıklama geldi. Şirket Türkiye’de şirket kurmak gibi bir planlarının olmadığını ve 2021 yılındaki bazı planlarının yanlış anlaşıldığını açıkladı.

Google’dan Türkiye Açıklaması

Google’dan Türkiye Açıklaması

Google’ın aslında 2006 yılından bu yana Türkiye’de ofisi bulunuyor. Şirketten bu konuyla ilgili yapılan açıklamada “2006 yılından beri İstanbul’da kurulu bulunan Google Reklamcılık ve Pazarlama Ltd. Şti. (‘Google Reklamcılık’) olarak yurt dışında yerleşik Google şirketleri tarafından sağlanan hizmetlerin Türkiye’de tanıtımı ve pazarlanmasına yönelik çalışmalar yapmaktayız.” ifadelerine yer verildi.

Basında yer alan haberlerle ilgili açıklamada bulunan şirket yapılacak olan yatırımların sosyal medya düzenlemesi ile alakalı olmadığını ve durumun yanlış anlaşıldığının altını çizdi ve “Google’ın Türkiye’deki operasyonlarında değişikliğe gitmeye karar verdiği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır.” açıklamasını yaptı.

Yapılan açıklamanın devamında, “Söz konusu haberler, Google’ın reklam hizmetlerinin sunumuyla ilgili olarak 2021 yılında yapmayı planladığı bazı yapısal değişikliklerin yanlış anlaşılarak yayılmasına dayanmaktadır. Konunun 5651 sayılı Kanunda yapılan değişiklikler ve sosyal medya düzenlemeleri ile bir ilgisi bulunmamaktadır.” ifadelerine yer verildi. Açıklamadan anlaşılacağı üzere teknoloji devinin önümüzdeki yıla dair birtakım planları bulunuyor ancak bu planların yanlış anlaşıldığı görülüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum