Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Google 2020 Yılında En Çok Tanınan Trendleri Paylaştı

Arama motoru devi Google yılın en çok aranan kelimelerini bir video ile paylaştı.
Google 2020 Yılında En Çok Tanınan Trendleri Paylaştı

İnternetin bilgi bankası olarak gösterebileceğimiz Google dünyanın en büyük arama motoru ve platformu olarak uzun yıllardır faaliyet gösteriyor. Şirket yapay zekaya yönelik yatırımlar ile algoritmasını aralıksız olarak geliştirmeyi sürdürüyor. İnsanların büyük bölümü bir konuyla ilgili bilgi almak istediklerinde ilk olarak Google’da arama yapıyor. Şirket belirli zaman aralıkları ile arama servisinin trend kelimelerini analiz ediyor ve kamuoyu ile paylaşıyor.

Arama devi bir süredir beklenen 2020 Yılının Arama Trendleri listesini video olarak paylaştı. Bu yıl dünya pek çok sansasyonel olaya maruz kaldı. Bu olayların başında ise COVID-19 pandemisi yer alıyor. Google’ın arama özetinde de salgınla ilgili ‘Coronavirüs’ kelimesinin zirvede olduğu görülüyor. İnsanlar yıl boyunca en çok bu kelimeyi aradı.

İkinci sırada ‘ABD seçim sonuçları’ yer alırken, üçüncü sırada ise yılın ilk aylarında feci bir helikopter kazası ile hayatını kaybeden basketbol efsanesi Kobe Bryant bulunuyor. Dördüncü sırada ise pandemi ile hayatımıza giren video konferans servisi Zoom yer aldı. Türkiye tarafında döndüğümüzde en çok aranan kelimenin EBA olduğu görülüyor. İkinci sırada ‘Dolar Kaç TL’ sorusu bulunuyor.

Üçüncü sırada ‘Corona virüsü’ kelimesi yer alırken dördüncü sırada ise ‘Deprem kelimesi’ aldı. Zoom ülkemizde beşinci sırada en çok aranan kelime oldu. Bakıldığında hem dünyada hem de ülkemizde gündemle paralel olarak Google aramalarının şekillendiği görülüyor.

Ülkemizde en çok aranan dizi geçtiğimiz günlerde yayınlanan ‘Sadakatsiz’ oldu. İsimler kategorisinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca aranırken, nasıl kategorisinde ‘HES kodu nasıl alınır’ sorusu soruldu. Oyuncuların Google’da en çok aradığı kelime ise ‘Among US’ oldu. Google’ın 2020 için hazırladığı arama özetini videodan izleyebilirsiniz.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum