Yatırım yapmaya başla!

Ford Mustang’in “Uykulu” Otonom Sürüş Gösterisi Herkesi Güldürdü!Görüntülerde 1965 Ford Mustang‘in otonom sürüş teknolojisiyle yapılan testini izledik. Siemens’in dahil olduğu proje de, nostaljik bir muscle car aracın da yeni nesil teknolojilere uygun olabileceği vurgulanmış.

Goodwood Festivali‘ne getirilen Ford üzerinde Cranfield Üniversitesi‘de çalışmış. Sanırız resmi olarak en eski otonoma sahip araç olabilir! Mustang’e kendi kendine sürüş tekniğini kazandıran tüm lidar, radar ve sensör ekipmanı yerleştirilmiş.

1965 Mustang’e acil müdahale için bir şoförle birlikte, 3 kişi daha eşlik ediyor. Testin çıkış kısmında aksaklık olmasa da kısa süre sonra yalpalama ve yörüngeden çıkışlar başlıyor.

Muhtemelen otonom test aşamasında bunlar önceden de oldu ve düzeltildiği zannedildi. Böyle bir teori ürettik çünkü Siemens gibi teknoloji devi bir şirket ve bu işleri bilen üniversite mühendislik ekibi var!

Saman duvarları teğet geçen otonom Mustang’e asfalt kısımlarda yoldan çıkacağı anda sürücü müdahale ediyor. Binlerce kişinin karşısına “uykulu” çıkan klasik araç, komik anlar yaşanmasına neden oldu.

Sanki direksiyon başında ilk defa araç kullanan biri var ve öğretici sağ taraftan anlık müdahaleler yapıyor! Bize kalırsa sinyal yayıcılarının daha fazla geliştirmesi ve analiz yapabilmesi gerekiyor.

Özerk sürüş üzerinde Waymo, Uber ve Toyota gibi firmalar binlerce saat sürüş ile beraber gerçek trafik ortamlarında kendilerini test ediyorlar.

Yine de Siemens sponsorluğunda festival için yapılan bu show başarısız olmuş olabilir lakin, kısa süreli çalışmalarla kusursuza yakın profil de çizilebilmesi mümkün duruyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum