Yatırım yapmaya başla!

Golf 8’in Üretim Modeli Sevkiyatta Yakalandı!

VW'nin 24 Ekim'de düşündüğü Golf 8 daha erken geldi!
Golf 8’in Üretim Modeli Sevkiyatta Yakalandı!

Golf’e verilecek benzersiz özellikleri anlattıktan sonra son neslinin tanıtımı için beklemeye çekilmiştik. 2017 senesinden beri gelişimlerini takip ettiğimiz MK8 Golf’ün bir sevkiyat garajından, kamuflajsız görüntüleri yayınlandı. Czech VW Fan Page‘den gelen görsellerde 5 kapılı Alman’ın gerçek üretim modeli olduğu belli oluyor.

24 Ekim’de tanıtılması planlanan Golf’ü biz biraz erken görmüş olduk. Önemli derecede modelin 8. nesli hakkında konuşabileceğimiz detaylar görsellerde bulunuyor. İşte detaylar;

Golf MK8’in işin aslı bu zamana kadar çok yoğun bir saklaması yapılmamıştı!

Tasarımcılar eski modelden çok uzaklaşmak istememişler. Genel olarak 7. nesil havasını alabiliyoruz. Özel dijital ortamlarda yapılan görsel çalışmalar da yönlendirici olmuştu. Camındaki bandrol tarzı fabrika çıkış yapıştırması üretim Golf’ü olduğunu söylüyor.

Yoldaki test prototiplerinde saklanan en iyi kısım LED DRL farlar olduğunu anlıyoruz. Üst aydınlatma bölümü özellikle daha fazla örtüyle kaplanmıştı.

Dikkatli bakıldığında Passat izinden gidilerek, farların önceki nesle göre daha dar formlu olduğu fark ediliyor. Aydınlatmaların üst çıtasında LED’ler mevcut. İnce bir ızgara üzerinden geçirilen yatay çubuk düz bir çizgi oluşturuyor.

Tampon kısımlarında da yatay çubuk stiline devam edilmiş. Alt hava ızgarasının bir kısmında gövde renginde parça uygulaması yapılmış. Bir kısmı gözüken lastikler gözümüze küçük geldi ve muhtemelen giriş seviyesi.

VW, MK8 Golf’ü kokpit odaklı üreterek, dış kısımdaki sadece dokunuşların aksine kabin teknoloji açısından gelişmelerde bulunmuş. Sürücü odaklı iç kısımda yüksek teknoloji ekranlar bulunuyor. Üç kollu modern duran bir fonksiyonel direksiyon simidi krom detayla güzel duruş veriyor. 7. nesil Golf ile 8’in alakaları şu andan itibaren ayrılıyor.

Giriş seviyesi olarak gördüğümüz Golf manuel bir vitese sahip. Siyah temalı kabinde tek canlı duran ise ekran altından götürülen ince krom detay. Ancak araç çalışır vaziyette olsaydı geniş gösterge ve ambiyans ışıklandırmalarla şimdiden daha fazla dikkat çekeceği bir kesin!

Golf’ün çıkış modelinde olacakları tekrar söyleyecek olursak; sınıfında ilk defa Golf için hafifi hibrit yapılı bir motor düşünüldü.

Küçük melez motor ile en iyi emisyon değeri alınacak. 1.0L ve 1.5L hacimlerden 139 ve 148 ps güç alınacak. Güç ünitelerinin her birinde çift kavramalı DSG’ye yer verilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum