Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

Golem, Dizüstü Bilgisayarlarda Ethereum Madenciliği Uygulaması Geliştirdi

Uzmanlar kar elde etmenin zor olduğunu belirtiyor.
Golem, Dizüstü Bilgisayarlarda Ethereum Madenciliği Uygulaması Geliştirdi

Golem Ağı, kullanıcıların dizüstü bilgisayarlarında Ethereum madenciliği yapmasına izin veren bir uygulama başlattı. Merkezi olmayan bilgi işlem kaynakları paylaşım platformu, kullanıcıların Windows tabanlı PC’lerde ve dizüstü bilgisayarlarda Ethereum madenciliği yapmasına olanak tanıyan Thorg uygulamasını yayınladı.

Sistem arka planda çalışıyor ve madencilik için gerekli hesaplamaları işlemek için kullanılmayan bilgi işlem gücünü kullanıyor. Kullanıcılar Golem’in yerel GLM tokeni ile ödüllendiriliyor.

Uygulama ERC-20 GLM belirteci ile ilişkili tüm ağır işlem ücretlerini azaltan ikinci katman toplayıcı Polygon üzerinde çalışıyor. Golem CEO’su Piotr Janiuk, Thorg’un, kullanıcıların kendi bilgisayarlarında pasif gelir elde etmelerini sağlayarak ağlarını benimsenmesini artırmak için tasarlandığını söyledi.

Uygulamayı çalıştırmak için, Windows 10 işletim sistemi ve üst düzey oyun dizüstü bilgisayarlarının sahip olacağı 6 GB veya üzeri bir ekran kartı gerekiyor. Ancak bu işlemler sonrası kullanıcıların memnun edici kar elde etmelerinin zor olduğu belirtiliyor.

Madencilik esnasında yüksek güç tüketimi ve çıkarılan ETH miktarı karşılaştırıldığında, verimliliğin düşük olduğu söyleniyor. Hesaplamalar, talep ve küresel çip kıtlığı nedeniyle şu anda son derece pahalı olan üst düzey grafik kartlarının maliyetini de hesaba katmıyorSponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum