Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman’dan Tarihi Rusya Kararı! Wall Street’in İlki Oldu

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, Rusya’daki işlerini kapatma kararı alarak Wall Street’e öncülük ediyor. Detaylar haberde;
Goldman’dan Tarihi Rusya Kararı! Wall Street’in İlki Oldu
Yorum

Savaşın 15. gününde Türkiye ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirve, beklentilerle uyumlu olarak başarıyla sonuçlanmadı. Taraflar müzakerelerin devamına işaret etse de Rusya-Ukrayna-Türkiye görüşmesi sonrası savaş sürüyor. Savaşla birlikte Rusya’ya yönelik yaptırımlar da devam ediyor.

Son dakika gelişmesine göre ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, düzenleyici ve lisans gerekliliklerine uygun olarak Rusya’daki işini sonlandırma kararı aldı.

Goldman Rusya’dan Ayrıldığını Açıklayan İlk Wall Street Bankası Oldu

Böylece Rusya’nın Ukrayna’yı işgaline yanıt olarak ayrılan ilk büyük Wall Street bankası oldu. Rusya’daki operasyonlarını kapatmayı planlayan Goldman; “Piyasadaki önceden var olan yükümlülükleri yönetme veya kapatma ve insanlarımızın refahını sağlama konusunda dünya çapındaki müşterilerimize destek vermeye odaklandık” dedi.

Bloomberg tarafından aktarılan bilgilere göre Wall Street devi, son yıllarda Rusya’da varlığını sürdürse de ülke, küresel bankacılık işinin anlamlı bir bölümünü oluşturmuyor.

2021’in sonunda, firmanın Rusya’ya olan toplam kredi riski 650 milyon dolardı ve bunların çoğu, egemen olmayan karşı taraflara veya borçlulara bağlıydı.

Diğer taraftan Goldman, bu ayın başlarında, Rusya’daki bazı çalışanlarının farklı bir yerden çalışma taleplerine yanıtla Moskova merkezli çalışanlarının bir kısmını Dubai’ye taşımaya başladı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu