Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs’ın Yeni CEO’su Görevi Devralmadan Bir Değişiklik Daha Yapıyor!

Goldman Sachs'ın CEO'su olacak David Solomon, şirketi eski ihtişamlı günlerine geri döndürmek için önemli bir değişiklik daha yapıyor. Detaylar haberimizde;
Goldman Sachs’ın Yeni CEO’su Görevi Devralmadan Bir Değişiklik Daha Yapıyor!

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs’ın Başkanı David Solomon’un Lloyd Blankfein’ın görevini Ekim’de resmen devralacağı daha önce duyurulmuştu. Ayrıca Solomon’un şirketin genel başkanlık görevini de üstleneceği verilen bilgiler arasındaydı.

Bu noktada; David Solomon’un görevi devralmadan yaptığı değişikliklere bir yenisini daha eklemesi dikkat çekti. Konuyla ilgili yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre David Solomon’un Jim Esposito’yu şirketin ticaret biriminin küresel eş başkanı görevine getireceği söylendi. Buna göre; bankanın sabit gelirli işlerinin genel müdürü olan Esposito’nun Ashok Varadhan’a ticaret örgütünün liderleri olarak katılacağı belirtildi.

İki ticaret başkanının, bir zamanlar Wall Street’in en karlı ticaret merkezleri arasındaki Goldman Sachs’a eski ihtişamını kazandırmaya çalışacağı kaydedildi.

Goldman Sachs Jim Esposito Küresel Ticaret Birimi Başkanı Olacak ABD’nin en güçlü bankalarından Goldman Sachs’ın CEO’su Lloyd Blankfein’ın halefi olan David Solomon’un şirketi düzene sokmak için hiç vakit kaybetmemesi dikkat çekti. Buna göre Solomon’un şirketin sabit gelirli işlerinden sorumlu yöneticisi Jim Esposito’yu küresel ticaret biriminin eş başkanlığı görevine atayacağı söylendi.

Adı açıklanmayan kaynaklardan alınan bilgilere dayandırılan habere göre söz konusu görev değişikliğinin kısa süre içinde duyurulacağı iddia edildi.

David Solomon Goldman Sachs Jim Esposito Küresel Ticaret Birimi Başkanı Yapacak İlaveten; Jim Esposito’nun küresel ticaret örgütüne Haziran ayında Varadhan’ın eş başkanları olarak görevden ayrılan Pablo Salame ve Isabelle Ealet’tan açılan boşluğu doldurmak için katılacağı ifade edildi. Esposito ile Varadhan’ın bir zamanlar Wall Street’in en karlı ticarethanelerinden olan Goldman Sachs’ı eski ihtişamlı günlerine döndürmek üzere çalışacakları aktarıldı.

Keza Goldman Sachs tacirlerinin 2009’da 33 milyar dolar gelir elde ettiği ancak mali krizden sonra firmanın problem yaşadığı biliniyordu.

Goldman Sachs Eski Gücüne Kavuşturmak İsteyen David Solomon Yeni Hamlesi Öyle ki geçen yıl bu rakam, 2009’dakinin yalnızca 3’te 1’ini oluşturmuştu. Bu arada, JP Morgan Chase’in de dahil olduğu rakipler Goldman’a göre daha çeşitli bir müşteri kitlesinin yardımı ile pazar payı kazanmışlardı. Diğer durumlarda ise rakipler Morgan Stanley’nin 2015’te yaptığı iki tahvil bölümünün dörtte birini azaltarak işlerini yenilemişlerdi.

Öte yandan kaynaklarda; Esposito’nun daha önce menkul kıymetler bölümünün baş strateji yöneticisi ve küresel sabit gelirli işlerin eş başkanı olarak görev yaptığı söylendi. Kendisinin Goldman Sachs bünyesine 1995 yılında katıldığı da ayrıca belirtildi. Neticede; David Solomon’un görevi resmen devralmadan yaptığı bu değişikliğe vurgu yapıldı. Nitekim Solomon, bu hamlesinden önce de şirketin güçlü yönetim komitesine üç kadın eklemesiyle de ilgi uyandırmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum