Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs Üçüncü Çeyrek Bilançosu Açıklandı

ABD'nin büyük yatırım bankalarından Goldman Sachs'ın bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosu açıklandı. Beklentiler karşılandı mı? Detaylar haberde;
Goldman Sachs Üçüncü Çeyrek Bilançosu Açıklandı
HABER GİRİŞ

Amerika Birleşik Devletleri’nin önde gelen yatırım bankaları arasında yer alan Goldman Sachs’ın bu yılın üçüncü çeyreğine ilişkin bilançosu duyuruldu. Bankanın net karı, yılın üçüncü çeyreğinde gerileme gösterdi.

Goldman Sachs’tan yapılan açıklamada 2023 yılının üçüncü çeyreğindeki net karın, geçen yılın aynı dönemiyle karşılaştırıldığında yüzde 33 azaldığı ve 2,06 milyar dolar seviyesine gerilediği ifade edildi.

Rakamlar, Düşüşe Rağmen Beklentilerin Üstünde

Bankanın 2022 yılının aynı dönemindeki net karı 3,1 milyar dolar olarak gerçekleşmişti.

2022’nin üçüncü çeyreğinde 8,25 dolar seviyesinde olan hisse başına karın, 2023’ün aynı döneminde 5,47 dolara düştüğü bilgisi verildi.

Kurumun bu yılın üçüncü çeyreğindeki geliri ise geçen yıla kıyasla yüzde 1 azaldı ve 11,8 milyar dolara indi. 2022’nin üçüncü çeyreğinde 11,9 milyar dolar gelir elde edilmişti.

GCM Yatırım Banner

Üçüncü çeyrekte kaydedilen düşüşe rağmen net kar ve gelirin, piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleştiği bildirildi.

Solomon: İlerlemeye Devam Ediyoruz

Goldman Sachs Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su David Solomon, bilançoya ilişkin açıklamasında, stratejik öncelikler doğrultusunda önemli ilerlemeler kaydetmeye devam ettiklerini belirtti.

Şu anda yapılan çalışmaların Goldman Sachs’a 2024 için çok daha güçlü bir platform sağlayacağından emin olduklarını söylerken “Ayrıca koşulların elverişli olması halinde hem sermaye piyasalarında hem de stratejik faaliyetlerde toparlanmanın devam etmesini bekliyorum.” ifadesini kullandı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.