Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs’tan Kadın İstihdamına Yönelik Ücretsiz Cinsiyet Değiştirme Duyurusu!

ABD’li yatırım bankacılığı devi, çalışanlara sağlanan faydalar kapsamında duyurduğu yenilikleriyle tüm dünyada başlıkları süsledi. Çünkü…
Goldman Sachs’tan Kadın İstihdamına Yönelik Ücretsiz Cinsiyet Değiştirme Duyurusu!

Önde gelen yatırım bankacılığı devi Goldman Sachs, çalışanlara sağlanan haklar kapsamında duyurduğu yeniliklerle dikkat çekti. Çünkü şirket, Londra şubesindeki çalışanları için ücretsiz cinsiyet değiştirme ameliyatı ve çocuk sahibi olma tedavileri sunacağını açıkladı.

Dünya bankacılık endüstrisindeki güçlü tutumuyla tanınan Goldman Sachs, yabancı kaynaklarda çıkan haberlere göre geçtiğimiz hafta Londra’daki personeline, cinsiyet değiştirme ameliyatı ve tüp bebek tedavisinin çalışanlara sağlanan faydalar kapsamına dahil edildiğini bildirdi.

Bu noktada yeniliğin, Goldman Sachs Başkan Yardımcısı Richard Gnodde tarafından açıklandığı ve hareketin arkasında bankanın ününü değiştirmek istemesinin olduğu belirtildi.

Goldman Sachs Başkan Yardımcısı Richard Gnodde Cinsiyet Değiştirme Duyurusu Daha açık söylemek gerekirse Goldman Sachs, muhafazakar, yaşlı erkekler kulübü şeklindeki kötü şöhretini değiştirmek istiyordu. Ayriyeten yeniliklerin arkasında yatırım devinin daha fazla kadını şirkette kalmak için teşvik etmek istemesi de vardı. Tüm bunların yanında, Goldman Sachs geçtiğimiz aylarda çalışan anneler için sunduğu olanakla da bir ilke imza atmıştı.

Ağustos ayında yapılan duyuruda Goldman Sachs, emziren annelerin seyahat etmeleri gerektiği durumlarda sütlerin bebeklerine ulaşım bedelini üstleneceğini açıklamıştı.

Goldman Sachs Ağustos Kadınlara Yönelik Duyuruları Bu yeniliğiyle Birleşik Krallık’ta bir ilke imza atan Goldman Sachs çalışanlarına gönderdiği notta; “Ebevenylik ve iş bazen birbirine karşıt görülebilir. Goldman Sachs olarak maddi yönden biraz rahatlamanızı istedik. Seyahat etmek durumunda olan emziren annelere süt sağım kiti sağlanması ve sağılan sütün bebeğe ulaştırılması masrafları bankamız tarafından karşılanacaktır.” ifadelerini kullanmıştı.

Dev firma ayrıca çalışanları için emzirme odası sağlayan ilk şirketlerden olmuş, bunun yanında doğum öncesi spor dersleri ve kreş gibi hizmetler de sunmuştu.

Goldman Sachs Emziren Annelere Süt Kargosu Fakat bazılarına göre Goldman Sachs’ın bu çabaları hiçbir şey ifade etmiyordu. Hatta adı gizli tutulan bir kaynak, bankanın adamakıllı hiçbir yenilik yapmadığını dile getirmişti. Öyle ki anne sütüyle ilgili olanak, çalışanlar tarafından şaka gibi görülüyordu.

Ancak başka bir çalışan ise Goldman Sachs’ın 6000 çalışana sahip olduğu İngiltere’deki şirket kültürünü değiştirmek için 1000 küçük şey yapmaya çalıştığını söylemişti. Nihayetinde, ABD’deki çalışanları için cinsiyet değiştirme ameliyatı olanağını yıllar önce sunmuş olan Goldman Sachs, Londra hamlesiyle kültürel değişime önem verdiğini bir kez daha gösterdi.

Çünkü Goldman Sachs üst düzey pozisyonlarında kadın çalışan olmamasından dolayı sorun yaşıyordu ve bu da şirketin Avrupa’daki ikramiye kazançları konusunda kadın erkek arasında yüzde 72’lik bir boşluk olduğu anlamına geliyordu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum