Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs: Netflix Hisseleri 12 Ay İçinde Yüzde 50 Yükselecek

Goldman Sachs, Netflix hisselerinin 12 ay içinde yüzde 50'lik artış yaşayacağını belirtti. Detaylar şöyle;
Goldman Sachs: Netflix Hisseleri 12 Ay İçinde Yüzde 50 Yükselecek

Goldman Sachs, Netflix’in 2019 için favori işlemlerinden biri olduğunu söyleyerek müşterilerine şirketin hisse senetlerinin önümüzdeki 12 ay içinde yüzde 50’lik artış yaşayabileceğini aktardı. Yatırım bankası Netflix’in değerinin satış dalgasıyla üçte bir oranında azalmasının ardından internet alanındaki en cazip yatırımlardan birini temsil ettiğini kaydetti.

Aracı kurum, Netflix hisse senetleri için AL tavsiyesini ve 400 dolar olan 12 aylık hedef fiyat tahminini yeniledi ki söz konusu rakam medya devinin 3 Ocak’taki kapanış fiyatından yaklaşık yüzde 50 yüksekti. Bununla birlikte Goldman Sachs, online içerik platformunu, analistlerinin diğer hisselere kıyasla yukarı çıkma ihtimalinin daha yüksek olduğuna inandıkları hisseleri koydukları “Conviction List” isimli listesine ekledi.

Goldman Sachs analisti Heath Terry, bugünkü açıklamasında Netflix’in internet sektöründeki en iyi risk ödül önerilerinden biri olduğuna inandıklarını dile getirdi.

Goldman Sachs: Netflix Hisseleri 12 Ay İçinde Yüzde 50 Yükselecek Tahmini Netflix hisselerinin Temmuz ayındaki rekor seviyelerinden bu yana yüzde 36, S&P 500’ün ise aynı dönemde yüzde 10 gerilemesine rağmen şirkete inandıklarını belirten analist, online medya şirketinin içerik, teknoloji ve teknoloji yatırımlarının abone büyümesini beklentilerin üzerinde artıracağını öngördü.

Goldman Sachs’ın notunu takiben Netflix’in hisseleri açılış öncesi yapılan işlemlerde yüzde 3’ün üzerinde artış gösterdi.

Goldman Sachs Netflix Hisseleri için AL Tavsiyesi Hisseler son 3 ayda yüzde 25’in, son 6 ayın üzerinde ise yüzde 30’un üzerinde düşüş göstermişti. Öte yandan Terry notunda, şirketin göze çarpan nakit sıkıntısının farkında olduğunu vurgulayarak yine de Netflix’in yıllık içerik yatırımını iki katına çıkardığı ve 2022’ye kadar pozitif nakit geri dönüşleri sağladığı bir gelecek olduğunu anlattı.

Ayriyeten bu bölgelerdeki yüksek derecede kullanım seviyelerine rağmen ABD ve Avrupa pazarlarında büyümek için önemli bir alana sahip olduğunu bildirdi. Ve bu noktada Kuzey Amerika’daki uygulama indirmelerinin Aralık ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığının üzerini çizdi. 2018’in Haziran ayında da Netflix için hedef fiyatını 100 dolar yükselten Goldman Sachs analisti, bu açıklamalarıyla Netflix yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Hisse Senedi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum