Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs’a Göre Metaverse ve Web 3 Alanlarında Blockchain Merkezi Konumda

Yatırım bankası blockchain’i yıkıcı teknolojiler arasında görüyor.
Goldman Sachs’a Göre Metaverse ve Web 3 Alanlarında Blockchain Merkezi Konumda
Son Güncelleme: 
Yorum

Goldman Sachs bir araştırma raporunda, Blockchain teknolojisinin metaverse ve Web 3’ün geliştirilmesinde merkezi konumda olduğunu vurguladı. Aanalistler, blockchain’in merkezi bir otoriteden bağımsız olarak herhangi bir sanal nesneyi benzersiz bir şekilde tanımlayabilen tek teknoloji olduğunun altını çiziyor

Bunun mülkiyeti belirleme ve takip etme yeteneği, meta veri deposunun işleyişi için çok önemli olduğu belirtiliyor. Web 3, merkezi olmayan ağlar tarafından mümkün kılınan üçüncü nesil internet hizmetleri olarak tanımlanıyor.

Not, Web 3 için blok zincirinin merkezi kontrolün kısmen ortadan kaldırılmasına izin verdiğini söyledi. Gelecekte kullanıcılar Meta, Google veya Apple gibi üçüncü bir tarafa ihtiyaç duymadan giriş yapabileceği belirtildi.

Goldman analistleri, kripto para biriminin blockchain için başlangıç ​​olduğunu düşünüyor. 2017’den bu yana blockchain, bankacılık sektöründen iletişim, medya ve üretim gibi birden fazla dikeyde daha dağıtılmış uygulamalara yayıldığını belirttiler.

Yatırım sonuçlarını bu noktada tahmin etmenin zor olduğunu belirten analistler, kullanıcı kimliğinin merkezi kontrolüne bağımlı olan şirketlerin, blockchain benimsenmesiyle iş modellerinin zorlanacağını düşünüyor.

Metaverse, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve internetin bir araya gelmesiyle oluşturulan dijital dünya olarak tanımlanıyor. Geçtiğimiz dönemde sosyal medya devi Facebook, çatı şirketinin adını Meta olarak değiştirerek, bu alana odaklanacağını açıklamıştı.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%