Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs, Hisseleri %40 Çöken GrubHub için Hedef Fiyatı Düşürdü

GrubHub’ın yüzde 40’lık düşüşünün ardından girişim için değerlendirmesini revize eden Goldman Sachs, şirketin derecesini düşürdü.
Goldman Sachs, Hisseleri %40 Çöken GrubHub için Hedef Fiyatı Düşürdü

Yemek dağıtım girişimi Grubhub’ın Salı günkü yüzde 40’lık düşüşü, Goldman Sachs analistini tavsiyesini değiştirmeye yönlendirdi.

Goldman Sachs analisti Heath Terry, Çarşamba günü müşterilere notunda; “bunu yanlış anladık” diyerek GrubHub hisseleri için satın al tavsiyesini nötr olarak revize etti. Ayrıca 12 aylık hedef fiyatını da 86 dolardan 30 dolara düşürdü.

GrubHub’ın hisseleri Salı günü, hayal kırıklığı yaratan üçüncü çeyrek kazançlarının ve Wall Street’in beklentilerinin oldukça altındaki dördüncü çeyrek rehberliğinin ardından yüzde 43 geriledi.

Grubhub, Hisseleri 3 Çeyrek %40 Düştü2014 yılında girişimi favori hisse senetleri listesine ekleyen Goldman Sachs’ın Grubhub için yaptığı değişiklik haliyle yankı uyandırdı. Analist Terry; “Hem sektörde büyüme potansiyeli hem de Grubhub’un payını koruma kabiliyetini gözümüzde büyütürken rakip yatırımların alandaki müşteri davranışları üzerindeki etkisini de küçümsedik” dedi. Zaten zayıf sonuçlar analistleri notlarını tekrar gözden geçirmeye zorladı ve beş şirket Salı günü GrubHub’ın derecesini düşürdü.

Terry, Grubhub’un iş için doğru ve uzun vadeli kararlar aldığına inandığını söylese de hisselerin biraz daha uzun süre mücadele edebileceğini aktardı.

Goldman Sachs Grubhub Hedef Fiyat Düşürdü“Yakın vadeli performansın düşük olma ihtimaline inanıyoruz” dedi. GrubHub hisseleri Çarşamba günü açılış öncesi yapılan işlemlerde yaklaşık yüzde 3 civarında düştü. Oppenheimer analisti Jason Helfstein da girişim için hedef fiyatını 91 dolardan 34 dolara düşürdü. GrubHub, bu yıl UberEats, DoorDash, PostMates gibi akranlarıyla rekabet ederken pazar değerinin yarısından fazlasını kaybetti.

Üçüncü çeyrek döneminde 322 milyon dolar gelir açıklayan GrubHub, analistlerin 330 milyon dolarlık tahminini kaçırdı. Hisse başına kazancı ise 27 sent olarak gerçekleşerek beklentilerle uyumlu geldi. Siparişler de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 15 azaldı. Piyasa değeri yaklaşık 5,3 milyar dolar olan GrubHub, dördüncü çeyrek gelirini 315 milyon ila 335 milyon dolar arasında gördüğünü söyledi ki rakam 388 milyon dolarlık tahminin çok gerisinde kaldı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gıda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum