Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Goldman Sachs, Galaxy Digital ile İlk Kripto Ticaretini Yaptı

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, Galaxy Digital ile tezgah üstü ticaretini gerçekleştirdi. Ayrıntılar geliyor…
Goldman Sachs, Galaxy Digital ile İlk Kripto Ticaretini Yaptı
Yorum

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, daha önce müşterilerine kripto para ticaret imkanı sunacağına dair açıklamalarda bulunmuştu. Banka Galaxy Digital ile ilk OTC işlemini gerçekleştirdi.

Goldman, kripto ticaret platformu Galaxy Digital ile teslim edilemez bir seçenek olarak adlandırılan Bitcoin bağlantılı bir enstrüman takas etti.

Hareket, tezgah üstü işlemlerin doğası gereği, kurumsal yatırımcılar için kripto pazarlarının geliştirilmesinde dikkate değer bir adım olarak görülüyor. Goldman’ın geçen yıl ticarete başladığı borsa tabanlı CME Group Bitcoin ürünlerine kıyasla, bankanın bu adımı daha agresif olarak görülüyor.

Ticaret Kurumsal İlginin Göstergesi

Ticaret Kurumsal İlginin Göstergesi

Galaxy Digital eş başkanı Damien Vanderwilt, geleneksel varlıklar için küresel piyasalarda en iyi oyuncu olan Goldman’ın dahil olması, riskten korunma fonları gibi kurumsal oyuncular için varlık sınıfının artan vadesinin bir işareti olduğunu söyledi.

Vanderwilt bu hamle ile bankaların müşterileri adına kripto piyasasına doğrudan, özelleştirilebilir riskler sunmak için attıkları ilk adım atıldığını belirtiyor.

Firmalar, hedge fonlarının, ya doğrudan sahip olmadan fiyatı üzerinde bahis yapmak ya da mevcut riskten korunmak için Bitcoin’e yöneliyor. Bu enstrümanların piyasası çoğunlukla Galaxy, Genesis ve GSR Markets gibi kripto firmaları tarafından kontrol ediliyor.

Goldman’ın Asya Pasifik dijital varlıklar başkanı Max Minton, “Galaxy ile ilk nakit ödemeli kripto para opsiyon ticaretimizi gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu, dijital varlık yeteneklerimizde ve varlık sınıfının daha geniş evrimi için önemli bir gelişme.” açıklamasında bulundu.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%