Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs’ın Djital Bankası Marcus İngiltere’de 100 Bin Müşteriyi Geçti

Goldman Sachs’ın dijital perakende bankası Marcus, Birleşik Krallık’ta tüm beklentileri aştı. Detaylar aşağıda;
Goldman Sachs’ın Djital Bankası Marcus İngiltere’de 100 Bin Müşteriyi Geçti

Goldman Sachs’ın yeni online perakende bankası Marcus’un uluslararası sahnedeki ilk çıkışında her bir beklentiyi aştığı açıklandı. Goldman Sachs yöneticisi Des McDaid, dijital bankanın Eylül ayında servise başladığından bu yana 100 bin Birleşik Krallık müşterisi kazandığını söyledi.

İlgili haberde ayrıca veri şirketi Moneyfacts’in Marcus’un online platformunun müşterilerine tasarruflarında yüzde 1.5 faiz oranı sunduğunu ve bu oranı anında erişim hesapları için piyasadaki en yüksek oran olarak belirttiği kaydedildi. Sonuçta; Goldman Sachs’ın yeni online perakende bankasının İngiltere’de yakaladığı başarı, sektörde büyük yankı uyandırdı.

Londra’daki LendIt fintech konferansında konuşan Goldman Sachs direktörü Des McDaid; İngiltere’deki birikimcilerin uzun süredir beklemede olduklarını söyledi.

Londra'daki Konferans Goldman Sachs Dijital banka Ayriyeten Brexit sonrasında ülkenin finans endüstrisinde neler yaşanabileceği sorularına rağmen Goldman’ın Birleşik Krallık’taki işine bağlı olduğunu ve Brexit’in ekonomik görünümde yarattığı belirsizliğin tüketicilerin para biriktire ihtiyacı için bir neden doğurduğunu dile getirdi. “Biz Birleşik Krallık’ta kalmak için varız ve umarız ülkedeki birikimciler de bunu biliyordur” diyen yönetici, şirketin ülkede ne kadar iddialı olduğunu açıkça gösterdi.

Goldman’ın perakende bankacılık sektörüne girmesi, yatırım bankacılığının yaklaşık 150 yıllık geçmişinde büyük bir değişime işaret ediyordu.

Goldman Sachs İNGİLTERE Dijital Banka Marcus 100 Bin Müşteriye UlaştıABD’de iki yıl önce piyasaya sürülen Marcus, bugün 2 milyondan fazla müşteri kazanmış ve 4 milyar dolardan fazla kredi ihraç etmişti. Bu noktada ABD’deki diğer yatırım bankalarının da Goldman’ın perakende bankacılık sektöründen yüksek getiri umuduyla dev şirketi takip ettikleri vurgulandı. Örneğin; Barclays Ekim ayında dijital bir banka kuracağını duyurmuştu.

Öte yandan şirketin kurucularından Marcus Goldman’ı adını taşıyan Marcus’un, Birleşik Krallık müşterileri tarafından yalnızca bir tasarruf hesabı olarak kullanılabildiği hatırlatıldı.

Marcus 100 Bin Müşteriye Ulaştı Fakat Goldman Sachs yöneticisi McDaid, Goldman’ın Almanya dahil Avrupa çapında diğer genişleme fırsatlarına baktığını dile getirdi. Bunların yanında McDaid, Goldman’ın Nisan ayında dijital kişisel finansal yönetim aracı Clarity Money’i satın almasına gönderme yaparak, finansal teknoloji girişimlerini satın almanın ya da onlarla ortaklık yapmanın uygun olabileceğini aktardı.

Ancak bankanın 6 bin kişilik bir ekiple şirket içi teknolojisi üzerinde çalıştığını söylemeyi de ihmal etmedi. Goldman’ın güçlü bir bilançonun yanında yenilikçi teknoloji sunmak için benzersiz bir konuma sahip olduğu vurgulanırken McDaid; “bu işi yapabilmek için gerekli yetenek ve mali bilgiye sahibiz” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Bankalar kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum