Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs, Coinbase’in Hisse Notunu Düşürdü

ABD’li kripto para borsası Coinbase’in hisse notu, Goldman Sachs tarafından ‘sat’ seviyesine düşürüldü. Detaylar haberde...
Goldman Sachs, Coinbase’in Hisse Notunu Düşürdü
HABER GİRİŞ

ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, ülkenin en büyük kripto para borsası Coinbase’in hisse notunu ‘nötr’ seviyesinden ‘sat’ olarak güncelledi. Hisse fiyatı ise 70 dolardan 40 dolara düşürüldü.

Goldman Sachs raporunda, notun düşürülmesine neden olarak kripto para piyasasındaki olumsuz durum ve endüstri faaliyetlerindeki azalma gösterildi. Bankanın bu hamlesi sonrası Coinbase hisselerinde yüzde 5’in üzerinde günlük düşüş kaydedildi.

Raporda bir diğer finans şirketi Robinhood’un hisse notu ‘sat’tan ‘nötr’e yükseltildi. Banka Coinbase’in gelirinin yıllık bazda yüzde 61 düşeceğini ve şirketin daha fazla daralmaya gitmesinin gerekebileceğini bildirdi.

Goldman’ın raporu, Coinbase’in çalışanlarının bir bölümünü işten çıkarmasının ardından geldi. Kripto para borsası geçtiğimiz günlerde 1.100 çalışanını işten çıkarma kararı almıştı.

Coinbase’de Daralma Sürebilir

Yatırım bankası Coinbase’in daha fazla işten çıkarma yapabileceğini tahmin ediyor. Analist Will Nance, Coinbase’in nakit sorunu yaşamaması adına maliyet tabanında azaltmalara gidebileceğini belirtti.

GCM Yatırım Banner

Kripto para piyasasındaki düşüşün ortasında, Coinbase, Nasdaq’da en fazla değer kaybeden şirketler arasında yer aldı. Şirketin hisseleri geçen yılın Kasım ayından bu yana yüzde 80’den fazla değer kaybı yaşadı.

Aynı dönemde Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinde de büyük kayıplar kaydedildi. Kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon doların altına düştü.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın