Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs CEO’su: Halka Arzlar ile Wall Street Toparlanabilir

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, sermaye piyasalarının Arm ve Instacart gibi yaklaşan teknoloji halka arzlarından destek alabileceğini söyledi.
Goldman Sachs CEO’su: Halka Arzlar ile Wall Street Toparlanabilir
HABER GİRİŞ

Goldman Sachs CEO’su David Solomon, piyasaların yeniden toparlanması için yaklaşan teknoloji arzlarına işaret etti. Solomon, çip tasarımcısı Arm ve Instacart’ın da aralarında bulunduğu firmaların halka açılmak için başvuruda bulunduğunu ve listelemeyi düşünen şirketlerin bu halka arzların nasıl gittiğini izleyeceğini söyledi.

Goldman Sachs’ın CEO’su gelecek birkaç ay boyunca, özellikle de Arm ve diğer halka arzlardan bazıları iyi giderse, faaliyetlerde anlamlı bir artış görülebileceğini ifade etti.

Geçen yıl faaliyet sıkıntısı çeken Goldman ve Wall Street’in geri kalanı için halka arzlarda ve birleşmelerde bir toparlanma memnuniyetle karşılanabilir. 2021′de gelir açısından rekor bir yılı geride bırakan Solomon, bir dizi hoş olmayan makalesinde kararları ve liderlik tarzıyla ilgili iç muhalefet ve eleştiriler ile mücadele etmek zorunda kaldı.

Olumsuz Haberleri Değerlendirdi

Solomon son günlerde kendisiyle ilgili gündeme gelen olumsuz haberlere dair değerlendirmesinde, “Basında bazı kişisel saldırıları izlemek eğlenceli değil, biliyorsunuz. Benim için çizilen karikatürü tanımıyorum. Konuştuğum çok sayıda meslektaşım ve müşterim var, onlar da o karikatürü tanımıyor.” açıklamasını yaptı.

Daha sıkı banka düzenlemelerine, Goldman’ın tüketici finansmanı konusundaki hırslarının kısılmasına ve birleşme piyasasına değinen Solomon, gelecek aylarda CEO’ların güvenini yeniden kazanmasıyla satın almaların muhtemelen artacağını söyledi.

GCM Yatırım Banner

Solomon açıklamasında, “Dünya çapındaki CEO’lardan duyduğum duygu, bunun karşılığını almaya çalıştığı yönünde” diye konuştu. Birleşmelerdeki toparlanmanın halka arzların gerisinde kalacağı konusunda uyarısında bulundu.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.