Yatırım yapmaya başla!

Goldman Sachs CEO’sundan Bitcoinin Geleceğiyle İlgili Yeni Yorum!

Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein, bitcoin ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ayrıntılar şöyle;
Goldman Sachs CEO’sundan Bitcoinin Geleceğiyle İlgili Yeni Yorum!

Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein; The Economic Club of New York’daki konuşmasında bitcoin ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu. Bitcoin sahibi olmadığını söyleyen Blankfein, buna rağmen kripto para birimiyle ilgili olumlu bir tonda konuştu.

Tüm dünyanın altından devlet destekli fiat para birimlerine geçtiğini vurgulayan Blankfein, bu örneği kullanarak kripto para biriminin var olabileceği bir dünyayı görebildiğini söyledi. “Ben bitcoin sahibi değilim, bildiğim kadarıyla Goldman Sachs da değil” diyen Blankfein, bitcoinin gelecekte nasıl var olabileceğini tarihsel açıklamasını rahatlıkla yapabileceğini belirtti.

Wall Street’in Jamie Dimon gibi ünlü isimlerine kıyasla bitcoin hakkında çok daha ılımlı konuşan Blankfein, bu gerçeği reddedemeyeceğini dile getirdi.

Goldman Sachs CEO’suna Göre BitcoinSonuçta; JP Morgan Chase CEO’su Jamie Dimon bitcoin alanın aklı yok yorumuyla kripto paralar hakkında ne düşündüğünü açıkça belli etmişti. Sonrasında da bitcoin almanın aptallık olduğunu söylemeye devam etmiş, bununla da kalmayıp bitcoinin sahtekarlıktan başka bir anlam ifade etmediğini kaydetmişti.

Kripto Para Piyasalarındaki Canlı Değişimler için Tıklayın!

Jamie Dimon gibi bitcoin karşıtlığı herkes tarafından bilinen Berkshire Hathaway CEO’su Warren Buffett da açıklamalarıyla kripto parayı yerden yere vurmuştu.

Goldman Sachs CEO’su: “Bitcoin Bana Göre Değil Ama Bu Bir Geleceği Olmayacak Anlamına Gelmiyor”İşte bu noktada Lloyd Blankfein, Wall Street camiasının önde gelen isimleainin aksine kendisine göre olmasa bile bitcoini inkar edemeyeceğini söyledi.

Bitcoinin kendisi için alışılmadık olmasına ve ondan rahatsızlık duymasına rağmen söz konusu kripto paranın bir geleceğinin olmadığını söyleyemeyeceğini belirten Blankfein, böyle bir tavrın çok kibirli olacağını iddia etti. Ve bu durumu “hoşlanmadığım pek çok şeyin gayet güzel bir şekilde ilerleyebileceği gerçeğini öğreneli çok oldu” sözleriyle açıkladı.

“Geleceğe gitsek ve bitcoinin başarılı olduğunu görsek, bunun nasıl doğal bir parasal evrim olduğunu açıklayabilirdim” diyen Blankfein, tartışmalı kripto para birimi bitcoin ile ilgili daha önce de benzer açıklamalarla gündeme gelmişti. Öyle ki ilk başlarda bitcoinle ilgili nötr bir tavır sergileyen Blankfein, geçen yıl Kasım ayında bitcoin yeni dünyanın para birimi olabilir mi şeklindeki yorumuyla büyük yankı uyandırmıştı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum