Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs, Bitcoin ve Ethereum için Mayıs Verilerini Paylaştı

ABD’li yatırım bankası, Bitcoin ve Ethereum’un geçtiğimiz ay içindeki zincir içi istatistiklerini paylaştı. Ayrıntılar geliyor…
Goldman Sachs, Bitcoin ve Ethereum için Mayıs Verilerini Paylaştı
HABER GİRİŞ

ABD’nin en büyük yatırım bankalarından biri olan Goldman Sachs, Bitcoin ve Ethereum’a ilişkin Mayıs raporunu yayınladı. Banka, her iki kripto para biriminin benimsenmesinde, karışık bir tablo olduğunun altını çizdi.

Rapora göre, ETH dengelerinde büyük bir değişim yaşanmazken, 100.000 BTC’den fazla bakiyeye sahip Bitcoin adresleri aylık yüzde 31’lik bir düşüş gördü.

Gerçekleşen kârın derecesini gösteren Bitcoin için harcanan çıktı kâr oranı (SOPR), ay boyunca bir dizi artış gördü ve Aralık 2020’den bu yana görülmeyen seviyelere ulaştı: Banka bunun, spot piyasalarda önemli miktarda kâr elde edildiğini gösterdiğini belirtti.

Goldman Sachs, borsalarda tutulan Bitcoin miktarının yüzde 12’lik keskin bir düşüş gördüğünü, Ethereum arzının ise hafif bir artış kaydettiğini belirtti.

Banka, hem Bitcoin hem de Ethereum blok zincirlerindeki ağ tıkanıklığının da Mayıs ayında önemli bir odak noktası olduğunu söyledi. Rapora göre bu durum daha yüksek işlem ücretleri kullanıcı etkinliğini engellediğinden, BTC ve ETH için aylık adres etkinliğinin sırasıyla yüzde 13,8 ve yüzde 16,7 oranında düşmesine neden oldu.

GCM Yatırım Banner

Bitcoin’in ortalama hash oranı, Mayıs ayında tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmeye devam ederek ay boyunca yüzde 5,4 artarken madenci gelirleri yüzde 16,4 arttı. Hashrate, Bitcoin gibi bir çalışma kanıtı blok zincirinde madencilik yapmak ve işlemleri işlemek için kullanılan toplam birleşik hesaplama gücünü ifade eden bir terimdir.

Bitcoin, Mayıs ayını yüzde 6’ya yakın düşüşle kapattı. Ethereum ise değerini korudu. BTC ve ETH sırasıyla 25.700 dolar ve 1.800 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.