Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Goldman Sachs 10,81 Dolar Kazançla Beklentileri Kaçırırken Hisseler Sert Düştü

Kazanç bilançosuyla piyasa beklentileri kaçıran Goldman Sachs’ın hisseleri, açılış öncesi işlemlerde düştü. Ayrıntılar aşağıda;
Goldman Sachs 10,81 Dolar Kazançla Beklentileri Kaçırırken Hisseler Sert Düştü
HABER GİRİŞ

New York merkezli önde gelen ABD’li yatırım bankası Goldman Sachs, 2021’in dördüncü çeyreğine ilişkin kazanç raporunu yayımladı. Hisse başına 10,81 dolarlık kazancı, 11,76 dolarlık beklentileri kaçıran Goldman Sachs, gelir cephesinde ise tahminleri hafifçe aştı.

12,08 milyar dolarlık beklentiye kıyasla 12,64 milyar dolarlık gelir açıkladı.

Goldman Sachs’ın bilançoda beklentilerin altında kalması, faaliyet giderlerinin bir önceki yıla göre yüzde 23 artmasından kaynaklandı.
Goldman Sachs Hisse Açılış Öncesi Düşüş
KAYNAK: MarketWatch

Son 5 günde yüzde 4,5 düşen hisseler, 3 ayda yüzde 8 oranında değer kaybetti. Bir yılda yüzde 26,5 oranında artış kaydetti.

New York Borsası’nda listelenen hisseler açılış öncesinde negatif fiyatlandı. Bugün yayımlanan rapora göre bankacılık devi, 2021’in tamamında 59,45 dolar hisse başına kazanç açıkladı.

Goldman Sachs’ın işletme giderleri, 2021’in dördüncü çeyreği için 7,27 milyar dolar olurken bu 2020’nin dördüncü çeyreğine göre yüzde 23 ve 2021’in üçüncü çeyreğine göre yüzde 10 artışı temsil etti. JPMorgan Chase, Citigroup ve Wells Fargo gibi beklentileri aşan emsallerinin ardından Goldman Sachs’ın sonuçları, hayal kırıklığı yarattı.

GCM Yatırım Banner

Ayrıca bugün Bank Of New York Mellon, 1,01 dolarlık piyasa beklentilerine kıyasla hisse başına 1,04 dolar kazanç açıkladı.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.