Yatırım yapmaya başla!

Gökçeada Belediyesi Evde Duran Kişilere Netflix Hesabı Verecek

Gökçeada Belediyesi yaptığı açıklama ile evinde kalan vatandaşlarına ücretsiz Netflix sunacağını açıkladı.
Gökçeada Belediyesi Evde Duran Kişilere Netflix Hesabı Verecek

Corona virüsü tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteriyor. Çin’de ortaya çıkan ve dünya geneline yayılan virüsün ülkemizdeki görülme sıklığında artış söz konusu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamasına göre salgından dolayı hayatını kaybeden insan sayısı 37’ye yükseldi. Toplam vaka sayısının ise 1529’a çıktığı belirtildi. Yetkililer insanların salgına yakalanmaması adına evlerinden çıkmamalarını öneriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok sayıda insan evlerine kapanmış durumda. İnsanların evlerine kapanması ile beraber internet kullanımı da fazlasıyla artış söz konusu. Özellikle YouTube, Netflix gibi dijital yayın platformlarının trafiğinin yükseldiği biliniyor. Hatta pek çok yayın servisi geçtiğimiz günlerde hizmet devamlılığının sağlanması adına görüntü kalitelerini düşürme kararı almıştı.

İnsanlar evlerine giriyor olmasına rağmen pek çok kişi ise bu çağrıya kulak asmıyor. Gökçeada Belediyesi ise vatandaşların dikkatini çekecek yeni bir kampanyanın startını verdi. Başkan Ünal Çetin evden çıkmayan kişilere Netflix hesabı verecek.

Belediyeden Netflix Kampanyası

Belediyeden Netflix Kampanyası

Salgının yayılmasını önlemek amacıyla insanlara evlerinden çıkmamaları çağrısı yapılıyor. Geçtiğimiz günlerde alınan karar ile 65 yaş üstü insanlara evlerinden çıkma yasağı getirilmişti. Bununla beraber daha genç yaş grubundaki insanların da evlerinde durmaları öneriliyor. Bu uyarılara kulak asmayanların dikkatini çekecek bir adın Gökçeada Belediyesi’nden geldi. Başlatılan kampanya ile evde kalma sözü veren vatandaşlara belediye tarafından ücretsiz Netflix hesabı verilecek.

Netflix’in aylık giriş üyeliği 17.99 TL ile sunuluyor. Gökçeada Belediye Başkanı Ünal Çetin yeni kampanya ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Evde kalma sözü verene Netflix hediye!
Gökçeada Belediyesi olarak Koronavirüs mikrobunun yayılmasının önüne geçilmesi için gerekmedikçe evden çıkılmaması gerektiğini biliyoruz. Bu yüzden evde kalma sözü verene Netflix aboneliği hediye ederek sizlere evinizde sinema, dizi, belgesel izleme fırsatı sunuyoruz.Haydi Gökçeada evde kal, sağlıklı kal!”

Başkan Çetin’in sosyal medya hesabından yapmış olduğu bu paylaşım vatandaşlar tarafından memnuniyet ile karşılandı. Paylaşımın altına çok sayıda olumlu görüş bildiren yorum dikkat çekti. Netflix dünya genelinde milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor ve ülkemizde de 1.5 milyonu aşkın kullanıcıya sahip. Platform çok geniş içerik yelpazesi ile izleyenlerin büyük beğenisini topluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum