Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

GMTAS, HUNER ve OSTİM’den Güncel Haberler

Gimat Mağazacılık depremzedeler için yaptığı bağışı, Hun Enerji ve Ostim Yatırım ise GES sürecine dair detayları duyurdu.
GMTAS, HUNER ve OSTİM’den Güncel Haberler
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Gimat Mağazacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. yönetim kurulunun deprem bağışları hakkında bugün aldığı kararları duyurdu. 6 Şubat’ta Kahramanmaraş merkez üssü meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremler nedeniyle acil ihtiyaçların karşılanması için 200.000 TL nakdi bağışta bulunulmasına karar verdi.

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’na (AFAD) yapılacak olan bağış konusunda alınan kararın, yapılacak olan ilk genel kurulda pay sahiplerinin onayına sunulacağı belirtildi.

GMTAS koduyla BIST ticaret endeksi içinde yer alan şirket payları  saat 16.26’da yüzde 0,98 ekside 9,13 liradan işlem görüyor.

Hun Yenilenebilir Enerji’den Üretim Açıklaması (HUNER)

Hun Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş. (HUNER) Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük yıkıcı depremin ardından, 10 Şubat’ta Yarbaşı’nda yer alan Güneş Enerjisi Santrali’nde üretimim durdurmuştu.

Bugün ise tesisin yeniden devreye alındığı ve elektrik üretiminin başladığı açıklaması yapıldı.

GCM Yatırım Banner

Şirketin HUNER kodlu hisseleri yüzde 3,97 değer kaybıyla 7,97 liradan işlem görüyor. Haftalık bazda yüzde 4’e yakın artarken, aylık bazda yüzde 16,50 oranında değer kaybetti. Hisselerin yıllık getirisi ise yüzde 243 oranında.

Ostim’in Lisanssız GES Müracaatının Değerlendirmesi Tamamlandı (OSTIM)

Ostim Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. paylarının tamamının kendine ait olduğu Ostim Finans ve İş Merkezi İnşaat Gayrimenkul Enerji Elektrik Üretim Ticaret Anonim Şirketinin, lisanssız Güneş Enerjisi Sistemi (GES) yatırımı başvurusu hakkındaki son gelişmeye dair yatırımcılarını bilgilendirdi.

Kırıkkale İli Karakeçili İlçesi Karşıyaka Mahallesi 922 Ada 3 Parsel üzerinde 990 kWe gücünde elektrik enerjisi üretilmesi için Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’ne yapılan lisanssız üretim tesisleri müracaatının ön değerlendirmesinin tamamlandığı ve müracaatın teknik değerlendirme komisyonuna alınacağı bilgisinin ilgili idarenin web sayfasında ilan edildiği belirtildi.

Ostim Yatırım hisseleri (OSTIM) yüzde 0,88 ekside 3,37 liradan işlem görüyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.