Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Gmail Servisleri Bazı Bölgelerde Dosya Gönderme Sorunu Yaşıyor

Google’ın mail servisi Gmail, bazı bölgelerde dosya ekleme sorunu ile gündeme geldi.
Gmail Servisleri Bazı Bölgelerde Dosya Gönderme Sorunu Yaşıyor
HABER GİRİŞ

ABD’li teknoloji ve yazılım devi Google dünyanın en büyük şirketlerinden biri konumunda. Şirket bu gücünü milyonlarca kişi tarafından kullanılan servislerinden alıyor. Dünyanın en çok kullanılan mail servislerinden biri olan Gmail’in geliştiricisi olan Google, bu yolla çok büyük bir kitleye hizmet sağlıyor. Mail servisi son olarak yeni bir sorun ile gündeme geldi. Bazı bölgelerde kullanıcılar Gmail üzerinden e-posta gönderirken sorunlar yaşadıklarını belirtmeye başladı.

Gmail ile beraber aynı altyapıya sahip G Suite bünyesindeki diğer servislerde de benzer sorunların yaşandığı gelen bilgiler arasında. Sosyal medya platformlarında çok sayıda kullanıcı Gmail servislerinde yaşadığı soruna dair paylaşımlarda bulunmaya başladı. G Suite durum sayfasında da bu durumu görmek mümkün olmakta.

Gmail’de Dosya Gönderme Sorunu

Gmail’de Dosya Gönderme Sorunu

Belirtilen sorunlara göre kullanıcılar birbirilerine e-posta gönderebiliyor ancak bu gönderilerin içerisinde bir dosya ekleyemiyor. Google konuyla ilgili destek sayfasından bir açıklama yaptı ve kesintinin kaynağının araştırıldığını duyurdu. İlgili sorunun tespit edilmesi ile beraber yeni bir güncelleme yayınlanacağını ve mail servisinin normal haline döndürüleceği belirtiliyor. Sorun yaşayan kullanıcılar çok düşük boyutlu görselleri eklerken bile hata aldıklarını ifade ediyor.

Down Detector üzerinden yapılan incelemede sorunun ağırlıklı olarak Hindistan, Avustralya, Malezya ve Güney Asya Ülkelerinde kendisini gösterdiği anlaşılıyor. Haritada Türkiye’de bir sorun olmadığı görülse de, ülkemizde pek çok kullanıcı bu sorunu yaşadığını belirtiyor. Hatta bazı kişilerin Google’ın video servisi YouTube’da video yüklerken sorunlar ile karşılaştığı ifade ediliyor.

Şirketten yapılan açıklamada, “Gmail’deki eklerin hem kişisel hem de G Suite Gmail hesaplarına yüklenmesi dahil olmak üzere, Google hizmetlerinde dosya yüklemelerinin başarısız olduğunu doğruladık.” ifadelerine yer verildi. Gmail’in yanı sıra Drive, Dökümanlar, Slides, Meet ve Chat servislerinde de çeşitli hatalar yaşandığı durum sayfasından anlaşılıyor. Önümüzdeki saatler içerisinde Google’ın yaşanan sorunu tespit edip durumu düzeltmesi bekleniyor.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.