Yatırım yapmaya başla!

Google’ın Mail Servisi Gmail E-Postaları Yarım Asır Geleceğe Yollayacak

Google’ın popüler e-posta uygulaması Gmail ile 50 yıl sonrasına dair planlama yapılabilecek.
Google’ın Mail Servisi Gmail E-Postaları Yarım Asır Geleceğe Yollayacak

Google’ın dünyaca ünlü mail uygulaması Gmail, rakiplerinden ayrılmak için kullanıcılarına pek çok farklı özellik geliştirmeye özen gösteriyor. İnternette en çok yapılan işlemlerin başında kullanıcıların birbirlerine mail göndermesini söyleyebiliriz. İnternetin en eski yıllarından bu yana yapılan bu işlem, akıllı telefonların yaygınlaşması ile beraber mobil mecraya kaymış oldu.

Mail servisleri ise buradan yola çıkarak akıllı telefonlara yönelik uygulamalar geliştirmekte ve burada en iyi kullanıcı deneyimini sunmak istiyor. Google son olarak geliştirdiği özellik ile bugüne kadar yapılmamış bir şeyin peşinde. Gmail uygulamasının Android sürümüne bundan böyle mailleri planlama özelliği geliyor.

Gmail’den 50 Yıl Sonrasına Planlama

Gmail’den 50 Yıl Sonrasına Planlama

Sosyal medya platformlarının pek çoğunda kullanıcılar yapacakları paylaşımları ileri bir tarihe planlayabilir. Bugüne kadar bu özellik Facebook, Twitter gibi mecralarda sıkça kullanılırken, bundan sonra Gmail tarafından da kullanılır olacak. Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında fark edilen bazı uygulama kodları sonrası, Google’ın Gmail için mail planlama özelliği üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı.

Özelliğin ayrıntılarına değinecek olursak, Gmail kullanıcıları e-postalarını en az 2 dakika en çok 50 yıla kadar planlama şansına sahip olacak. Özetleyecek olursak Google, Gmail kullanıcılarının yarım asır sonrasına mail planlamasına imkan tanıyacak. Gmail 1 Nisan tarihinde 15. yılını kutlamaya hazırlanıyor.

Testleri yapılan özellik ilk olarak Android sürümü için sunulması bekleniyor. Özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmemekle birlikte, Android harici platformlar için ilerleyen zamanda geliştirilmesi bekleniyor. Mail planlama özelliğini sunacak olan Google, kullanıcıların öncededen zamanlamış oldukları e-postaları, iptal etmelerine izin veriyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum